Wpis z mikrobloga

Pierwsza wyprawa w góry na moim nowym rowerze elektrycznym - Orbea Rise. Na razie debiut wypadł świetnie, odczucia ze zjazdów jak na zwykłym rowerze, a pod górę, choć trzeba się trochę bardziej namęczyć niż jak na zwykłym ebikeu, też daje radę. No i jedna z najlepszych miejscówek w Polsce tego typu czyli enduro trails, polecam każdemu.
#rower #ebike #mtb #enduro
mowca_prawdy - Pierwsza wyprawa w góry na moim nowym rowerze elektrycznym - Orbea Ris...

źródło: comment_1627075504M1zcq12qi7WFh7NaiJAi8p.jpg

Pobierz
  • 27
@mowca_prawdy: nie masz racji. nic nie kasuję, sam jestem leśny dziad i sam trafiłem na "rozpychających się" cwaniaczków na emtb. ostatnio na singlach jak byłem to jedyna ekipa, która robiła oborę to banda kolesi (7-8) którzy z wyższością wypakowali z busa swoje lśniące elektryki.

mam po prostu takie wrażenie (może mylne), że ta lekkość przyciąga pewien typ ludzi... z którymi nie jest mi po drodze.

żeby być uczciwym - na trasie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siona: To jest dokładnie ta sama argumentacja, której używają ludzie kasujący trasy w parku śląskim, wilkowich, Murckach. Nie ma dla nich znaczenia, że 95% rowerzystów jest ok. Sam się zaangażowałem w ratowanie tras, ale żadna argumentacja do nich nie trafia
@mowca_prawdy: bzdura! nie wiem gdzie widzisz analogię! ja nie jestem za zakazem ebików! po prostu uczciwie zauważam, że wraz z nimi pojawiła się specyficzna grupa użytkowników, której wcześniej nie było. w zasadzie drugim problemem jaki widzę to ten sam co na nartach curvingowych - czyli jest dużo łatwiej i ludzie zaczną kozaczyć i jednak powodować zagrożenie na szlakach.

to nie tak, że jestem przeciw - po prostu nie patrzę przez różowe
@mowca_prawdy cofnij sie mój Drogi 20 lat, potem porównaj z tym co było 10 lat temu i teraz. Zachowanie rowerzystów enduro/turystów mtb było w górach rzeczą cenioną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@siona: sory, ale z tak głupimi argumentami nie ma sensu dyskutować, "kiedyś to były czasy" i teraz "krowy mleka nie dają" itp. Jeszcze jakbyś sam budował trasy, które potem ktoś na elektrykach rozjeżdża to bym rozumiał. Przejechałem kilka tys km w Beskidach i tam praktycznie nikt oprócz Szyndzielni i Szczyrku na ebikach po szlakach nie jeździ, a jak już spotykam ludzi to w większości są to osoby, które wcześniej jeździły na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@naxed: Bo mnóstwo patologii się dorobiło, a dodatkowo pobudowali wyciągi. Dlatego ja jeżdżę tam gdzie mało kto zagląda albo jest zbyt trudno dla pieszych i rowerzystów. Jak chcesz kultury i szacunku na Szyndzielnu albo w Szczyrku to nie te czasy.
@mowca_prawdy: ale obaj do tego pijemy. Nie że same rowery są złe tylko, że wpuściły Januszy z kasą tam gdzie ich nigdy nie było. Od początku piszę, że mam mieszane uczucia a nie że jestem przeciwnikiem.