Wpis z mikrobloga

Tak aktualnie wygląda fikus, którego 2 miesiące temu link do wpisu uratowałam od śmierci na śmietniku ()
Wypuścił dużo nowych gałązek i liści. Nie podlewałam go jeszcze żadnymi odżywkami, bo bałam się żeby nawóz nie spalił młodych korzeni (poprzednich korzeni było mało, zgniłe i zjedzone przez ziemiórki). Większość czasu stał na szafce daleko od okna, niedawno przestawiłam go w bardziej nasłonecznione miejsce i nowe liście zaczęły się ładnie wybarwiać.

Może nie wygląda jeszcze zbyt okazale, ale i tak jestem zadowolona że nie zrzucił wszystkich liści XD

A w komentarzu dwumiesięczne awokado, w zdobycznej donicy po fikusie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #rosliny #roslinydoniczkowe #fikus #zerowaste
Lenalee - Tak aktualnie wygląda fikus, którego 2 miesiące temu link do wpisu uratował...

źródło: comment_1627105413gx9TUK4VfRlSXszpNajyzM.jpg

Pobierz
  • 20
@Lenalee jaką metodą robiłaś avokado?
Mokre i do doniczki, z recznikamk czy wykałaczki i szklanka z wodą?
Ja zrobiłem tą 3 i miesiąc już tak sobie leży i nic się nie przebija ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@szalony_kazachstan: To mój jedyny fikus, w sumie nie dbam jakoś specjalnie. Podlewam go jak mi się przypomni, stoi w kącie niedaleko zachodniego okna. Czasem go psikam wodą żeby zmyć kurz z liści i tyle.
Tak jak pisze @bialegomisa lepiej go nie przestawiać, bo wtedy zrzuca liście.

Nie jest piękny, ale nie umiera. Jak ja :D


XD