Wpis z mikrobloga

@Volki: Bo płace opłate za wyrobienie paszportu i jeszcze chcą żebym to ja opłacał #!$%@?ą kopertę. xD To ja płace za wyrobienie paszportu ale cena koperty nie jest wliczona? beka z bolagów
@Frygus96 Nie widzę powodu, żeby państwo płaciło za przesyłki poza granicami kraju.

Opłata jest za wyrobienie paszportu, dzięki czemu cena nie jest wyższa, niż jakby była wliczona przesyłka. Jak ktoś chce dodatkowe usługi, to niech płaci.
@Volki:

Nie widzę powodu, żeby państwo płaciło za przesyłki poza granicami kraju.

Płacisz 100 euro czy funtów za wydanie tego paszportu, więc chyba ta wysyłka tak dużo nie kosztuje.
I właśnie dlatego w tym kraju jest jak jest. Ty nie widzisz problemu, że możesz wysłać papiery i zrobić opłate przez internet ale i tak musisz im wysłać pocztą opłacona kopertę zamiast zapłacić te 2 funty więcej niech sami wyślą
@Volki: Problem w tym ze to nie jest dodatkowa usługa. Płace za wyrób paszportu, wiadomo że musze go też jakąś dostać, jeśli robią to w ten sposób że wysyłają pocztą to niech dolicza sobie te zafajdane pożal się boże 2 funty za wysłanie tego pocztą a nie utrudniają i każą mi jeszcze koperty kupować i im wysyłać, pozostawia niesmak, jakby robione na #!$%@?. (edit) nie da się na chwile obecną podobno
@Frygus96

Problem w tym ze to nie jest dodatkowa usługa. Płace za wyrób paszportu, wiadomo że musze go też jakąś dostać, jeśli robią to w ten sposób że wysyłają pocztą to niech dolicza sobie te zafajdane pożal się boże 2 funty za wysłanie tego pocztą a nie utrudniają i każą mi jeszcze koperty kupować i im wysyłać, pozostawia niesmak, jakby robione na #!$%@?.

Ciesz się, że nie musisz jechać do konsulatu. Dowodu
@Frygus96: ale czym jestes zdumiony? pl prawo odnoscnie dokumentow skonstruowane jest tak ze musisz paszport odebrac osobiscie w tym wypadku podpisujesz wniosek ze w twoim imieniu odbiera go konsul - podpisujesz odpowiednia zgode przy zlozeniu dokumentow w konsulacie i zeby paspzort nie zaginal to prosze o pryzgotowanie oplaconej koperty special delivery. Oczywiscie mogli by to sami robic ale nie robia. Zawsze mozesz przejechac sie drugi raz po odbior jak chcesz nikt
@setka007: To nie jest dodatkowa opcja, na daną chwilą tylko wysyłają bo covid. Nie rozumiem faktu że to nie jest wliczone w cene i sami nie ogarniają koperty, jest to raczej komiczne.
@powsinogaszszlaja: nie jak każdy. Płacisz 94 funty w Polsce za wydanie paszportu? Nie. Więc nie jak każdy.
Druga sprawa to chodzi o to głupie doliczenie kosztu znaczka do oplaty. Tylko tyle i aż tyle
Tak trudno to zrozumieć?