•  

  1352 + 1 = 1353

  Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - księga I
  Autor: Jarosław Grzędowicz
  Gatunek: fantasy
  Ocena: ★★★★★★★★☆☆

  Dość nietypowe połączenie science-fiction i fantasy, którego akcja rozgrywa się na planecie Midgaard.
  Zazwyczaj nie jestem fanem takich książek, natomiast tutaj wątki science-fiction są bardzo luźno wplecione i dość ciekawie uzupełniają akcję dziejącą się w czasach podobnych do Ziemskiego średniowiecza, które natomiast jest z moich ulubionych okresów historycznych w literaturze.

  Książkę zaczynamy towarzysząc Vuko Drakkainenowi, w samotnej i chyba też samobójczej misji ratowania poprzedniej ekspedycji na planetę Midgaard.
  Vuko właściwnie nie może korzystać z żadnych zaawansowanych narzędzi swoich czasów (po za wszczepem w mózgu), a te elementy ekwipunku, które mu pozostają mają wyglądem przypominać te używane przez tubylców. Rusza przez nieznany mu świat w poszukiwaniu ludzi, którzy zaginęli 2 lata wcześniej licząc, że uda mu się odnaleźć wskazówki odnośnie tego, co im się przydarzyło, jemu również przydzielone zostają 2 lata na wykonanie tej misji.

  Drugim wątkiem jest historia Filara - następcy cesarskiego tronu. Poznajemy go w młodości w momencie, gdy szkoli swoje umiejętności dowodzenia i rządzenia. Tutaj dość ciekawym aspektem będzie zarządzanie wyspą zwierzątek, które z pomocą instrumentu i granej na nim muzyki będą wykonywały jego polecenia. O to, kto lepiej zadba o swoich poddanych będzie rywalizował ze swoimi braćmi.

  Bardzo podoba mi się wykrywany świat i bohaterowie, sposób w jaki bohaterowie wykorzystują swoje umiejętności również pokazuje, że jest to książka, która może za sobą nieść przykłady wartości moralnych.

  Książkę czytałem w wersji papierowej w nowym twardym wydaniu, które ukazało się w tym roku. Mam pewne zastrzeżenia co do zbyt dużej czcionki, ale po za tym świetnie prezentuje się na półce, za sprawą bardzo ładnej okładki i grzbietu. Choć niektórym może się wydać nieco zbyt cukierkowa w porównaniu z poprzednim wyglądem okładki.

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu
  72/100
  #bookmeter #fabrykaslow #czytajzwykopem

  źródło: pan-lodowego-ogrodu-tom-1-b-iext73261998.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  #zalesie #bekazpodludzi #psychologia #dzieci #codokurwy
  Jestem psychologiem mam 34 lata, mam własny gabinet. Klientów mam tyle, że idzie oszaleć.
  Moi klienci ? Głównie matki z dziećmi uzależnionymi od internetu.
  Do tego powiem, że często jeżdżę po placówkach dydaktycznych i robię wykłady na temat uzależnienia od internetu, mediów społecznościowych itp.

  No i to co się dzieje teraz z dziećmi to jest kurwa jakiś dramat.
  Dziecko w wieku 12 lat nie potrafi tabliczki mnożenia, i nie mówię o pełnej tablicy tylko do 6....
  Ale jakbyś go zerwał z wyra to o 2 w nocy:
  - wyrecytuje ci całą piosenkę young leosi czy oliwki brazil
  - nazwie wszystkich członków ekipy po imieniu i nazwisku, ksywie, ich zwierzęta itp itd.
  - powie ci jaki "build" na dariusa.
  - powie ci kto z kim i o czym miał dramę na youtube
  - wymieni 5 ostatnich tiktoków Jeleniewskiej
  - napisze ci 10 stronicową rozprawkę czemu M4A4 jest lepsze od M4A1 w CS GO, ale jakbyś go poprosił o pół kartki A4, opowiadania co dzisiaj robił to ni chuja.

  I żeby nie było że jestem ignorantem, podchodzę do swojej pracy rzeczowo i zawsze sprawdzę czym te dzieci się interesują i mi kurwa ręce opadają.
  Ja za dzieciaka oglądałem Pana Adama Słodowego i się tym jarałem, po programie zbierałem jakieś graty, żeby zrobić samochodzik czy inną zabawkę.
  A kurwa teraz dzieci oglądają teraz: że jak robisz chuuuuu ustami to leci zimne powietrze a jak heeeeeeee to ciepłe. Albo, że malują sobie czarną plamę na skórze, robią zdjęcie z lampą błyskową i to ich parzy itp.

  I też grałem w gry, ale kurwa przychodzi do mnie matka z dzieckiem w wieku 13 lat, które ma w CS na steamie wygrane 1600 godzin.

  Zawsze po 1 spotkaniu wgrywamy razem z rodzicami na ich telefonach taką ukrytą apkę to liczenia która aplikacja ile była uruchomiana w danym dniu.
  Kurwa dzieci w klasie od 1 do 6 potrafią spędzić jebane 8 godzin oglądając youtube, tiktoka, i grając w inne gry.

  Ja nie wiem co się odpierdala bo inaczej się tego nie da nazwać.
  Ale jak tak dalej będziecie wychowywali swoje dzieci to będziecie mieli jakieś jebane dys-mózgi, które na YT będą szukały tutoriali jak ugotować wodę na herbatę.

  Przepraszam, że takim słownictwem ale ręce mi opadają.
  Jak mam przed sobą 14 latka i jedyne o czym mogę z nim porozmawiać to o jakimś psie Nexe który gra w Minecraft'a

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #61a9da0c596226000a57cb7f
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

  odpowiedzi (157)

 • odpowiedzi (11)

 • avatar

  TRLD: Play przepisał mój aktywny numer na kogoś innego (ಠ_ಠ)

  To jest po prostu żart. Numer aktywny, opłacany regularnie, nagle zaczyna przekierowywać na inną osobę. Znajomi żalą się że ktoś inny odbiera. Wysłane kilkanaście zgłoszeń/reklamacji jeszcze 20 listopada zapewnienia że usługa działa poprawnie - teraz informacja że numer został jednak został przekazany na inną osobę wcześniej.

  Numer wykorzystywany w autoryzacji do banku, również cała prywatna korespondencja, dane medyczne, telefony od tak przekierowane do innego klienta. Z miesiąca na miesiąc bez żadnego wytłumaczenia na aktywnym koncie (prepaid) z środkami (regularne doładowania) numer przepisany na innego klienta

  Co to za cholerny absurd? W odpowiedzi na zgłoszenie zachęcają mnie do aktywacji innego numeru (ಠ_ಠ)

  Nawet nie wiem jak to opisać, to brzmi tak idiotycznie - może z tej bezradności zawołam @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

  #play #afera #wykopefekt #telefony #operatorzykomorkowi #oszukujo @play_polska
  pokaż całość

  odpowiedzi (62)