Wpis z mikrobloga

#!$%@?... Człowiek zarabiający minimalna w tym kraju bez znajomości i majętnych rodziców którzy mu pomogą nic nie może zrobić nawet jak ma inż czy mgr... Ani nie kupi mieszkania ani nic nie odłoży co dopiero mówić o znalezieniu partnerki i założenia rodziny? Skąd ci wszyscy ludzie mają kasę na te kredyty i te piękne domki jednorodzinne przecież normalny uczciwy człowiek bez jakiegoś cudu nie jest w stanie tego oosiągnąć obecnie. Języki, kursy, prawo jazdy i to wszystko jak o kant dupy potłuc bo jest ściana nie do przebicia bo wszędzie chcą doświadczenia a i tak większość posad czy u prywaciarza czy w budżetowce rozchodzi się na ukrytym rynku #polska #przegryw #ekonomia #deweloperka #gospodarka #zalesie #pytanie #pytaniedoeksperta #doomer #praca #pracbaza #bekazpisu
snorli12 - #!$%@?... Człowiek zarabiający minimalna w tym kraju bez znajomości i maję...

źródło: comment_1627318312udngkRWqSzwjX29E6lsIpi.jpg

Pobierz
  • 6
@snorli12:

1) Kumulacja kapitału przez pokolenia. Aktualnie ogarnięte rodziny mają kapitał gromadzony nawet od 3 pokoleń (np. od 1945)
2) Znajomości własne lub (częściej) rodzinne
3) Szczęście (np. wstrzelenie się w opłacalny chwilowo zawód lub biznes)
4) Ciężki #!$%@? na 3 etaty przypłacony zgonem w wieku 40lat ale wtedy dzieci wszystko dziedziczą (patrz pkt 1)
5) Zmywak w UK
6) Polityka, zwłaszcza samorządowa
7) Mafia
@snorli12: minimalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam więcej jak minimalna dziennie i jak widzę jakie ludzie mają chaty i samochody, to czuję się biedny, to naprawdę mnie zaskakuje, wokół skromnego domu moich rodziców, który kosztował pół miliona(teraz będzie może milion wart) wyrosło osiedle willowe, gdzie jak szacuje co drugi jest wart z 5 mln. A ja ani z Warszawy, ani z Gdańska
#!$%@?... Człowiek zarabiający minimalna w tym kraju bez znajomości i majętnych rodziców którzy mu pomogą nic nie może zrobić nawet jak ma inż czy mgr... Ani nie kupi mieszkania ani nic nie odłoży co dopiero mówić o znalezieniu partnerki i założenia rodziny?

tak jest poza IT

Skąd ci wszyscy ludzie mają kasę na te kredyty i te piękne domki jednorodzinne przecież normalny uczciwy człowiek bez jakiegoś cudu nie jest w stanie tego