Wpis z mikrobloga

Opowiadałam Wam już o burrito, a także o wykwintnych daniach kuchni francuskiej. Dzisiaj opowiem Wam o o "Nic Nac’s”, czyli orzeszkach ziemnych w panierce ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A serio, to jakiś czas temu znalazłam niezwykłe gniazdo z "chrupkimi" kokonami. Pokazywałam go już na grupie Fb, jeżeli ktoś do niej należy, to pewnie je widział. Dzisiaj jednak prezentuję całość historii i rozwiązanie zagadki.
Na załączonym zdjęciu komórka gniazdowa, a w komentarzu kokon z obłupaną "panierką" ;) i wygląd gniazda. Cała historia tutaj: https://dzicyzapylacze.pl/chrupkie-gniazdo/

@Tulkandra ostatnio mnie naciska, żebym była aktywniejsza, więc jeżeli jesteście ciekawi świata żądłówek, śledźcie #dzicyzapylacze bo będę miała dla Was trochę ciekawostek :)))
Pozdrawiam

#pszczoly #owady #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #zwierzeta
M.....e - Opowiadałam Wam już o burrito, a także o wykwintnych daniach kuchni francus...

źródło: comment_1627383133HOIZtZvmlaT1tcxmKGPEtf.jpg

Pobierz
  • 9
Zawsze, gdy coś dodaję, to zakładam, że ktoś mnie czyta na bieżąco i to, co oglada, jest dla niego jasne.
Dlatego tu wyjaśnienie. Żądłówki (pszczoły osowate) gniazdują w drewnie często liniowo - budując komórki lęgowe jedna za drugą. Każdą taką komórkę lęgową prowiantują pyłkiem (w przypadku pszczół), albo jakimś owadem (osy) i składają w niej jajko. Każda komórka, to nowy potomek. Na zdjęciu powyżej takie gniazdo z komórkami.

@Tulkandra Czasami przegapiam, ale tutaj było już otwarte gniazdo i nie mogłam dopuścić do jego wyschnięcia lub zjedzenia przez mrówki, więc miałam wszystko w hodowlarce. Codziennie wtedy sprawdzam, czy coś się wygryzło, a gdy to nastąpi, robię zdjęcie i wysyłam podopiecznego w świat :)) Nie wychowuję jak swoje. Od razu przecinam pępowinę.
@Aragonn Pamiętam, jak porównałeś moje burrito do pospolitej rolady :))
Te dzisiejsze przypominają mi orzeszki ziemne w takiej chrupkiej panierce. Gdy je obierałam, by dotrzeć do kokonów miałam takie flash backi z jedzenia właśnie Nic Nac'sów.