Wpis z mikrobloga

Ktos z was tez juz ma dosc full remote pracy? Brakuje mi strasznie kontaktu z zespolem, takiego fizycznego, smieszkow w kuchni i jakiejs takiej realcji z teamem. Pracuje zdalnie od 1.5 roku i kurde szczerze mowiac mam dosc. Wydaje mi sie, ze najlepszym kompromisem bylalby praca hybrydowa 2/3 biuro/zdalnie, ale przegladajac teraz oferty pracy widze, ze wszystko jest full remote.

Ma ktos z was podobnie? Zmeczenie pelna zdalka? Jeszcze u mnie doszedl fakt, ze mam nowy zespol, na oczy sie nie widzielismy i tak dziwnie sie pracuje...

#testowanieoprogramowania #it
  • 153
@czuczupikczu: Ja mam podobnie.
Niedawno sobie całym teamem zrobilismy jeden dzień, gdzie pojawiliśmy się w biurze i zdecydowanie od czasu do czasu coś takiego by sie przydało.

U mnie firma na szczęście wprowadziła prostą zasadę - chcesz pracować w pełni zdalnie to pracuj, chcesz pojawiać się w biurze - to masz przeciez kartę, przyjdź kiedy chcesz. Gorzej tylko, że z zespołu nikogo nie będzie.
@czuczupikczu: ale wiesz że śmieszki i relacje z teamem można nawiązywać po pracy? A w pracy zdalnej można skupić się właśnie na pracy, skończyć coś szybciej i nie marnować czasu na dojazdy. A zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać właśnie na spotkanie się ze znajomymi właśnie. Mam wrażenie odebranie ludziom tej iluzji znajomych z pracy pozwoliło im zrozumieć jak bardzo samotni rzeczywiście są.
@czuczupikczu:
Sam jestem testerem i praca zdalna to najlepsze co moze byc. Nie dosc, ze pare godzin zycia wiecej zamiast dojazdow i ogarniania sie, to jak zrobisz robote szybciej to jeszcze porzadki na chacie ogarniesz. Ze znajomymi to sie mozna integrowac po pracy, a jak sie nie uda to znaczy, ze #!$%@? a nie znajomi (juz pomijam fakt, ze mozna przeciez sie zdzwonic w czasie pracy).
Tzn. wiadomo, od czasu do