Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Shalom!

Dzisiaj będzie sekundka rozważania nad życiem (właściwie moim). Zdecydowałem się umieścić ten wpis ponieważ ostatnio dużo zastanawiałem się nad sensem paru spraw w moim życiu. Ale od początku.

Jestem starym pierdzielem, 30 lat na karku, nie mam partnerki/partnera ;), czyli jak to sie dzisiaj modnie mówi - singiel. Dla mnie żaden problem w sumie, nawet mi ten stan pasuje. No i tutaj zaczyna się rozkmina. Właśnie zdałem sobie sprawę że nie wiem w jakim celu ja w ogóle egzystuję? Otóż zastanawiam sie nad przejściem w tryb #neet. Dlaczego? Otóż mam swoje własne mieszkanie, zero dzieci, zero zobowiązań i prawie bańkę PLN na koncie. Tak naprawdę zaczyna mnie męczyć moja praca #programista15k, pracując w korpo nie mam czasu kiedy tych pieniędzy wydawać i żyć. Bo co to za życie kiedy jak szczur biegniesz w trybie 8x5 wydając niecałe 2500zł miesięcznie na bieżące wydatki.

Niedługo kończy mi się kontrakt ale mam możliwość jego przedłużenia. Z tym że jak wspominałem, zastanawiam się czy nie zrobić sobie jakiejś dwuletniej przerwy od tego wszystkiego i pożyć sobie na spokojnie, bez dedlajnów, bez fakapów, itd itp.

Co o tym myślicie?

#kiciochpyta #przemysleniazdupy #filozofia #neet

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61016eaacbea6c000a5b6ea7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Been there, done that. Pandemia przerwała mi zabawę. ;-) Polecam 100%, odkryjesz inny standard życia. Wróciłem do trybu "korpo" bez problemu. Większość rekruterów nie zauważała roku przerwy albo traktowała to jako ciekawostkę. W tej branży i tak wszystko zależy od rozmowy technicznej.