Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 67
509 998 + 32 + 52 + 1 + 78 + 4 + 5 + 1 = 510 171

Pojechaliśmy z @Polinik wkuriwać kierowców w Szwecji. I wiecie co?
Nie da się.
W Karlskronie są eleganckie ścieżki rowerowe do miasta, w samym mieście oraz na poszczególne wyspy.
Infrastruktura rowerowa zasługuje na duży plusik - ścieżki są połączone, nie ma tak, że kończy się z dupy i zaczyna z dupy w innym miejscu.
Kierowcy bez spiny mijają, jeśli nie ma akurat ścieżki - nikt nas nie minął na gazetę :O
Trasy rowerowe proponowane przez Stenę też są dobrze oznaczone.


Z takich innych rzeczy to:
Na "wsi" nie ma psów w około domu, więc nie ma ryzyka, że wyskoczy na nas jakiś ujadający Pimpuś.
Jeśli mija się pieszego z psem, to nie idzie on, jak to ma miejsce u nas, ze smyczą na całą szerokość ścieżki, bo przecież Pimpuś musi pobiegać po trawie, a Pańcia musi iść przy przeciwległej krawędzi.
Większość rowerów tam jest typowo miejska. Widzieliśmy na trasie może ze 4 osoby na szosach/gravelach.
Kolarze w Szwecji też machają!


Przy okazji zaliczyłam Strava July Cycling Challenge - pękło 1250 km w tym miesiącu ()

Update stanu kwadraty :
Max square: 13x13(-)
Max cluster: 230(-)
Total tiles: 868(+137)

#rowerowyrownik #rowerowetrojmiasto #ruszgdansk #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Zkropkao_Na - 509 998 + 32 + 52 + 1 + 78 + 4 + 5 + 1 = 510 171

Pojechaliśmy z @Pol...

źródło: comment_1627648118lBX9bm4xMzNjlZH37oDnep.jpg

Pobierz
  • 19
@polik95: może dam wpis na rowerowy potop AZS - za dwie osoby wychodzi wtedy 480 zeta za prom, z kabiną i śniadaniem, dzień w Karlskronie, prom z kabiną i śniadaniem.
Wydaje mi się, że teraz podobnie (ale be, że śniadania)

@kuraku: szutry też są bardzo dobrej jakości - na swoich gładkich 28kach dawałam spokojnie radę :d
@polik95:
My wybraliśmy się na 2 dni z noclegiem w Szwecji, więc wyszło drożej, niżby mogło.
Ale spotkaliśmy na trasie parę z Gdańska, robili jednodniowy kurs (rano wpływa się do portu, wieczorem wraca) I mówili że całość jakoś ~350 na osobę za prom, kajuta i transport roweru wliczone - to konkretna oferta wycieczki jednodniowej.
My z tej oferty nie płynęliśmy, więc dopłacaliśmy jeszcze za kabinę i jeszcze wzięliśmy późne opuszczenie kabiny,
@Zkropkao_Na: widziałem jak napisałaś, ta 120 wygląda bardzo fajnie.
To co ja wyklikałem było ze startem w Ystad, bo jednak do Świnoujścia z Poznania chyba bliżej.
Tylko muszę rozważyć kwestie cenowe, bo w dwie strony rejsy nocne z 2-os kajutą wychodzi 1200 dla dwóch osób + paliwo z i do Świnoujścia. Muszę pomyśleć czy dla 3-4 dni jazdy na lekko warto tyle wydawać, czy lepiej np. nad Gardę skoczyć xd