Wpis z mikrobloga

Pełnoziarniste tortille, tofu z #!$%@? i przecierem pomidorowym, awokado i cebulka. Od jakiegoś czasu próbuję być wege poza sytuacjami społecznymi (nie będę teściom kazać gotować mi oddzielnych obiadów XD) i całkiem sobie chwalę, bo nieźle mi to wychodzi (ʘʘ)
#jedzenie #gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm
Pobierz S.....n - Pełnoziarniste tortille, tofu z #!$%@? i przecierem pomidorowym, awokado i ...
źródło: comment_1627670512hsEXofkJd19owSqkyYa3zi.jpg
  • 11
@Snuffkin: to tofu to jakoś podsmażasz czy coś? kiedyś kupiłem by spróbować i nie podeszło, więc poszło w śmietnik... teraz chce spróbować ponownie, żeby jeść mniej "żyjątek", oczywiście ze zdrowym rozsądkiem...ryby, obiad u teściów itd... ale nie wiem co z tego wyjdzie ¯\_(ツ)_/¯
@bla_bla_bla: to akurat pokruszylam i podsmazyłam na szybko, więc nie było wybitne - najlepsze tofu jakie robię to takie: zamrażam kostkę tofu, rozmrażam i odciskam wodę. Kroję w kostkę, smażę na oleju aż z każdej strony zrobi się taka "skorupka" - takie tofu można fajnie później zalewać sosami, glazurami i jest dużo bardziej konkretne. Wegan Nerd i Jadlonomia mają sporo fajnych przepisów na tofu o przyjemnej konsystencji :)
Od jakiegoś czasu próbuję być wege poza sytuacjami społecznymi (nie będę teściom kazać gotować mi oddzielnych obiadów XD)


@Snuffkin: Bardzo dobre podejście, szanuję