Wpis z mikrobloga

Fronda: Czy Hitler był Bożym sługą?

Wklejam fragmenty:

Chodzi mi mianowicie o to, że końcowy efekt Powstania Warszawskiego, jakim było zniszczenie Warszawy, najprawdopodobniej stanowił karę Bożą dla tego miasta za rozliczne grzechy i nieprawości, które pleniły się na jego terenie, zwłaszcza w okresie międzywojennym.

Na tle ówczesnego świata, prawodawstwo Drugiej Rzeczpospolitej w pewnych swych punktach i aspektach mogło być uznane wręcz za będące w awangardzie "postępu" i liberalizmu. Podczas, gdy w większości krajów w tamtym czasie nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia. Od 1932 roku, nawet niektóre z aborcyjnych morderstw zostały w II RP zalegalizowane (wówczas, gdy ciąża pochodziła z gwałtu lub innego przestępstwa, kiedy zagrażała życiu lub zdrowiu matki lub też nienarodzone dziecko było poważnie uszkodzone).

Trudno zatem nie podejrzewać, iż zniszczenie Warszawy oraz II wojna światowa, która tak tragicznie doświadczyła nasz kraj były karą Boga za ogrom grzechów i nieprawości, który rozlewał się niczym wielka fala po przedwojennej Polsce.

Fakt bowiem, iż wojna może być Bożą karą za grzechy, nie musi oznaczać, iż strona, która takową wojnę wszczyna jest popierana i błogosławiona przez Boga. Jeśli dana wojna jest niesprawiedliwa (a taką oczywiście była agresja Hitlera), a metody na niej stosowane są zbrodnicze, to oczywiście jej inspiratorem nie jest Bóg, ale ludzka złośliwość i szatan wraz ze swymi demonami. Bóg w swej mądrości i wszechwiedzy potrafi jednak wykorzystać ku swym celom niepopierane przez siebie działania złych ludzi i demonów.

Z pewnością Bóg nie chciał zatem, by w czasie Powstania Warszawskiego kobiety były gwałcone przez SS-manów, a małe dzieci zabijane z zimną krwią przez strzał w głowę. Wszechmogący pozwolił jednak na te złe działania, by pokazać nam, że zło rodzi zło. I w tym sensie była to Jego kara, gdyż jak to czasami bywa mógł nawet w fizycznym sensie przeszkodzić złoczyńcom w czynieniu nieprawości, np. uderzając piorunem z nieba gwałciciela bądź mordercę. Można powiedzieć, że pozwalając na te okropności, Bóg mówił: "Słusznie płaczecie i oburzacie się na los zabijanych dzieci, dlaczego jednak wcześniej pozwalaliście, by poczęte dzieci były rozszarpywane w łonach swych matek? Ci, którzy teraz gwałcą wasze żony i córki, nie ujdą Mej kary, jednak podobna sromota zalegała wasze miasto przez wiele lat".

http://m.fronda.pl/a/czy-powstanie-bylo-kara-za-grzechy-warszawy-1,113365.html

#bekazkatoli #prawackalogika #neuropa #powstaniewarszawskie #hitler #tysiacurojenniezaleznychmediow #aborcja #homoseksualizm #katolicyzm #religiapokoju
lewymaro - Fronda: Czy Hitler był Bożym sługą?

Wklejam fragmenty:

Chodzi mi mia...

źródło: comment_1627808610mUdelCH4KLAr681TPT0IHS.jpg

Pobierz
  • 23
@lewymaro: Szczerze mówiąc, to autorowi tego wysrywu należy się solidny luj w ryj, za tak bezczelne spłaszczanie tragedii milionów ludzi do jakiegoś idiotycznego, pseudo-magicznego, religijnego mambo-dżambo o "zasłużonej karze za grzechy". W dupę se pan wsadź tę "karę" i tego "boga", panie Salwowski.

Ja #!$%@?ę. Powiedzieć że ten tekst jest obrzydliwy, to jak nie powiedzieć nic.
@Szechter_: Ale wiesz: wszechmogący NIE CHCIAŁ, ale POZWOLIŁ.
Oni naprawdę nie rozumieją znaczenia słowa "wszechmogący", to wygląda na ciężkie upośledzenie.
Głoszenie wszechmocy i dobroci boga przy jednoczesnym stwierdzaniu obecności zła na świecie automatycznie zamienia tę koncepcję w absurdalną bzdurę sprzeczna z rozumem, faktami i moralnością.
Problem teodycei nie został nigdy rozwiązany, ponieważ jako sprzeczność rozwiązany być nie może.
Ale wiadomo, że nie chodzi o logikę, tylko ideologię ( ͡° ͜
@lewymaro: Jedna z najgłupszych i najbardziej absurdalnych rzeczy, jakie ostatnio przeczytałem. Mózg #!$%@?.

Pomijając już samą idiotyczną tezę, to zawsze mnie bawi ta pewność w wymyślaniu tego, co bóg chciał, czego nie chciał, na co pozwolił, ale się nie cieszył itd. Przecież to trzeba naprawdę być niesamowicie zaślepionym żeby nie widzieć, że to są karkołomne próby dopasowania każdego zdarzenia do swoich wierzeń, opakowanie rzeczywistości w taką bajeczkę, gdzie zawsze się będzie
@lewymaro: @mnik1: @HrabiaTruposz: @Masuj: @Winatuska: Z tego co wiem, to tekst Salwowskiego o zniszczeniu Warszawy przez hitlerowców jako boskiej karze pojawił się w 2014 na portalu myslkonserwatywna.pl i bodaj też na pch24.pl, nie tylko na portalu Frondy. Więc to żadna nowość, tylko tekst wielokrotnie reuploadowany i cytowany. Zdaje się, że Salwowski jest publicystą tych kilku portali jednocześnie.
I nawet ma tutaj konto.
https://www.wykop.pl/ludzie/miroslaw-salwowski/
No chyba że ktoś
@lewymaro: II RP to był tak zajebisty kraj, jak pomyślę gdzie byśmy byli gdyby nie cała ta awantura to aż mi przykro :( Wszystko tam działało i nawet społecznie byliśmy do przodu przed większością Europy...