Wpis z mikrobloga

"Piwo rozwiało chorobę, która była we mnie." - Okres późny, przetłumaczone (na angielski) przez dr. Kenta Weeka.
Mural gdzieś w Nowym Jorku.
A przy okazji, to właśnie Starożytni Egipcjanie wynaleźli piwo.

#herumerenbast <--- tag do obserwowania lub czarnolistowania

Zainteresowanych Egiptem zapraszam na mój kanał na YT

#egipt #piwo #piwowarstwo #alkohol #historia #hieroglify #ciekawostkihistoryczne #historiajednejfotografii #starozytnosc
HeruMerenbast - "Piwo rozwiało chorobę, która była we mnie." - Okres późny, przetłuma...

źródło: comment_1627901912ZjYOyyDheLWUJp1E5b4T9I.jpg

Pobierz
  • 8
@HeruMerenbast: Ciekawa jest historia z piwem (a raczej mieszanką piwa, miodu pitnego i wina) znalezionego w grobowcu Midasa. Jedn z amerykańskich browarów,Dogfish Head, we współpracy z archeologiem biomolekularnym biomolecular archaeologist Dr. Patrick'em McGovern'em uwarzył takowe. Na stronie również link do artykułu archeologa Patrick'a E. McGovern'a
https://www.dogfish.com/brewery/beer/midas-touch
@LongDickJohnson: Żeby nie było, że tu tylko krytykujemy:
przy dolewce spirolu popełniałbyś przestępstwo skarbowe (albo oficjalnie musiałbyś kleić na takie napoje banderole, co jest bez sensu, bo na piwo nie musisz i masz niższą akcyzę). Czyli jest to bardzo głupi pomysł. Wystarczy dodać drożdży do brzeczki i same ci wyprodukują alkohol (a jak użyjesz min. 51% słodów, to możesz to nazwać piwem). Jak zaoszczędzić? Używasz w pozostałych 49% syropu glukozowo-fruktozowego, kukurydzy