Wpis z mikrobloga

Mirki oszukane przez @glowawpralce który sprzedawał miód, ale miód nie doszedł, a konto zostało usunięte, zgłaszajcie się tutaj. Złóżmy na policję grupowe zawiadomienie o przestępstwie (na pewno uzbiera się łącznie spora kwota).

Nie pozwólmy się okradać na wykopie i nie pozwólmy, żeby taki gnój psuł rynek prawdziwym pszczelarzom.

#afera #oszukujo #miod #zlodzieje
  • 81
Czy możesz zatrzymać procedurę usuwania konta do czasu wyjaśnienia sprawy?


@powsinogaszszlaja: Niestety tego mi nie wolno zrobić. Trudno mi też na tym etapie wydawać jakikolwiek werdykt w tej sprawie - aczkolwiek osoby, które wpłaciły pieniądze, a nie otrzymały produktu, powinny zgłosić sprawę na policję (zawsze zgłaszajcie takie działania, inaczej oszuści pozostają bezkarni). Ze swojej strony mogę zagwarantować, że jeśli rzeczywiście policja zgłosi się do Wykopu w tej sprawie, dołożymy wszelkich starań,
Zobaczymy co podpowie jeszcze @IgorK


@powsinogaszszlaja: przepraszam za późną odpowiedź ale jest sezon urlopowy i mam urwanie głowy.

Zasadniczo wszystko zostało napisane. Pokrzywdzeni powinni złożyć zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa z art. 286 par. 1 k.k. (istotne jest, że w przypadku oszustwa, w odróżnieniu od kradzieży, nie jest istotna wartość szkody). Najlepiej by było, moim zdaniem, zebrać jak najwięcej pokrzywdzonych i złożyć jedno wspólne zawiadomienie, żeby sprawy nie toczyły się oddzielnie w