Wpis z mikrobloga

Siemanko książkowe świry. Ostatnio zagorzała na naszych tagach dyskusja na temat pomysłu, by założyć tag, na którym wybieralibyśmy książki do czytania, a wrażeniami z lektury dzielilibyśmy się po każdym rozdziale na tagu. Tag nazywałby się #rozmowyoksiazkach lub #booktalk, powiedzmy że co tydzień robilibyśmy osobny wpis poświęcony konkretnemu fragmentowi książki, w którym każdy zainteresowany mógłby się podzielić swoimi wrażeniami z czytania. Wstępnie zainteresowane jest kilka osób, ale żeby całe przedsięwzięcie miało sens, potrzebujemy ich przynajmniej kilkunastu. Jak dla mnie inicjatywa jest bardzo fajna i mogłaby np. pomóc we wspólnym zrozumieniu co bardziej skomplikowanych książek, ale też po prostu zachęciłaby do dyskusji o książkach i o tym jak różnie możemy je interpretować.

W komentarzach podsuwajcie pomysły, jakie utwory moglibyśmy wziąć wstępnie na tapet. Z części propozycji utworzę ankietę, a zwycięzca ankiety będzie pierwszą propozycją, która pojawi się na tagu. Proponuję podawać tytuły raczej uznane, najlepiej klasyki, ale każda dobra książka będzie mile widziana

Dla przyciągnięcia uwagi wstawiam zdjęcie tej przepięknej figury woskowej P. K. Dicka

Wołam też potencjalnie zainteresowanych: @D4nielek: @wacek_1984: @George_Stark: @Shashek: @lanekrasz: @Windmonda @Ilustowany

#ksiazki #czytajzwykopem #bookmeter #wykopkindleclub
Pobierz Wypok2 - Siemanko książkowe świry. Ostatnio zagorzała na naszych tagach dyskusja na t...
źródło: comment_1628188971nIA0aBgFs4B9vE3RqIN54Z.jpg

Czy jesteś zainteresowany wzięciem udziału w projekcie #booktalk / #rozmowyoksiazkach?

  • Jeszcze jak! 43.4% (23)
  • Nie 26.4% (14)
  • Jak wygra książka, która mnie interesuje 30.2% (16)

Oddanych głosów: 53

  • 27
@lanekrasz: Na razie to chyba ja będę musiała podjąć męską decyzję, ale zobaczymy, może jeszcze ktoś się odważy wyjść z jakąś propozycją ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak nie, to pewnie skorzystam z redditowej listy najlepszych książek. Myślę, że gdyby wykopowy spec od wielorybów @problemat dołączył się do zabawy i przy okazji poobrażał kilku uczestników, to nawet czytanie Moby Dicka byłoby do przełknięcia
@problemat: Też myślałam o Lolicie, ostatnio wyszło nowe wydanie, więc tym bardziej

Jak widzicie kochani, piekło zamarzło, nasz bookmeterowy profesor dołączy do zabawy, więc szykuje się kolejny ciekawy tag do obserwowania. Zapraszam wszystkich, jednak nie będziemy wyzywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)