Wpis z mikrobloga

Najbardziej merytoryczny komentarz jaki dotąd przeczytałem w tym całym wykopowym ścieku, który tutaj wylewacie.

Użytkownik @Dabeq napisał:

Przecież to wszystko to rozgrywki polityczne, konfederacja widać że próbuje balansować żeby nie stanac po żadnej że stron (tak samo jak było przy strajku kobiet i aborcją). Będą na tak - są za PiSem

Będą na nie - opozycja
A oni najwyraźniej chca być tymi przeciwko systemowi. Dajecie się robić jak dzieci i dzielić miedzy sobą.
P.S nie głosowałem na konfederacje, staram się patrzeć obiektywnie. Ale widać że nasze społeczeństwo dąży do amerykańskiego duopolu politycznego i sławnego "kto nie znami, ten przeciwko nam".
Chore czasy

#lextvn #polityka #sejm
  • 22
@Felynsky: a to jak będzie głosowanie za podatki to też się wstrzymaja bo opozycja będzie przeciw a pis za? To bezmyslnoscia będą się roznili tylko tym że się będą wstrzymywac zamiast głosować przeciw.
  • 0
@TenXen47 Myślę, że tworzenie kolejnej siły politycznej lepiej będzie budować na wewnątrznej współpracy. Z każdym kolejnym głosem mają szansę rosnąć w siłę i tym samym podejmować odważniejsze decyzje. Mając tak nieliczną grupę polityków w Sejmie łatwo przypisać im łatkę jednej lub drugiej strony.
Nie wykluczam, że chcą prowadzić politykę długofalową metodą małych kroczków.
W pojedynczych partiach to nie wychodziło.
  • 1
@noitakto utrzymujesz partię, która przyznała sobie 100% podwyżek i cały czas wyciąga ręce po kolejne pieniądze z Twoich I moich kieszeni

Myślę, że warto skupić się na partii, która ma najwięcej pomysłów na gospodarkę (uważam, że jest to ważniejsze od religi i światopoglądu jaki serwują).
@Felynsky: czyli wbrew ideałom robią jak im się politycznie opłaca. Wydzieraja się o walkę a sami na koniec wymiekaja. Krytyka jest jak najbardziej na miejscu. Nawet nie są blisko rządzenia a już udaje się im jawnie łamać postulaty z którymi się do sejmu dostali.
@Felynsky: Ale to jest fikcja. Takich partii nie ma. Jest za to bardzo duże ryzyko, jak pokazują ostatnie zdarzenia, że mikro partie są po prostu kupowane w kluczowych momentach. I śmiem wątpić, że może być inaczej.
  • 0
@TenXen47 polityka na tym polega, że czasami trzeba ponieść coś kosztem czegoś

Mając większość w Sejmie - mogliby ściśle trzymać się swoich postulatów i programu. Teraz muszą lawirowac pomiędzy decyzjami większych partii i wchodzić w negocjacje, aby jakkolwiek działać i zdobywać doświadczenie
  • 0
@noitakto u nas to jest wielki problem
Co wybory są podstawia i kandydaci (wybory prezydenckie) i partie (wybory do Sejmu), które mają odciągać głosy niezdecydowanych wyborców i zostawić duopol polityczny.
Wielki problem aby cokolwiek ugrać na tej politycznej szachownicy.
Dlatego tym bardziej wierzę, że to się zmieni.
@Felynsky: trzeba być naprawdę albo dzieckie albo glupim albo skrajnie naiwnym żeby uważać że jakaś partia magicznie zrobi się uczciwa gdy coś tam się stanie. Platforma tak samo gadala gdy Kaczyński był prezydentem. Nic nie mozemy itd. A potem zostal Komorowski i bylo dokładnie to samo.
@Felynsky: najlepsze jak się określa jako realną alternatywę to i odpowiedzieć na zgnila teraźniejszość jest trzymanie się tego a nie robienie dokladnie tego samego za co się krytykuje.
  • 0
@zapomnialemhaslo nie bronię partii jako całości, i jak wspomniałem oddzielam religię i światopogląd od gospodarki

Nie wszystkie decyzję będą zgodne z naszym poglądem, ale dla mnie osobiście trzeba zacząć budować kraj od gospodarki
  • 0
@TenXen47

Niestety w Polsce wszystkie partie popełniają hipokryzję. Tak jak wspomniałem wyżej - jest to gra polityczna - aby czasaminodejsc od swoich ideałów by osiągnąć korzyści gdzie indziej.