Wpis z mikrobloga

czesc mam triban 520 niebieskiego i zmieniałem oponę która za cholere nie chce się dobrze ustawić .
ledwo ja wepchnąłem na koło, nie wyobrażam jej zdjąć bez uszkodzenia felgi
czy sa jakieś sposoby na dobre ustawienie i pozbycia się tego nie równego bicia podczas jazdy ?
juz spuszczelem powietrze próbowałem ustawić ręcznie itp, użyłem mydla, jeździłem na lekko spuszczonym powietrzu i nic ciągle "bije " podczas jazdy, opona z decatlonu za 60 zl
z góry dzięki za wszelkie info bo juz zmarnowałem parę dobrych chwil na to
#triban
#rower
  • 4
@mateja888: rant oponki który zostaje na obręczy musisz zsunąć do jej środka. Po wepchnięciu dętki i założeniu oponki pompujesz trochę, i ugniatasz, obijasz oponę o podłoże, rolujesz. Polecam kupić także sprytne chińskie narzędzie do naciągania knrąbrnych oponek continental na wąskie obręcze dt swiss.

@mateja888 miałem podobny problem w tym tygodniu. Spuściłem powietrze, ułożyłem oponę na ledwo napompowanej dętce. Brzeg opony wysmarowałem smarem silikonowym do uszczelek, potem kompresorem stopniowo pompowałem do maks ciśnienia opony. Przy mojej oponce gdzie maks to 4 bary przy 3,5 pojawiły się charakterystyczne trzaski dające znać, że rant opony układa się w rowki w obręczy. Podpomowałem do maksa, potem na 3,2. Żadnego bicia już nie było.

Tutaj szaj dość jasno objaśnia https://youtu.be/jzql0-qJpPk
@mateja888: ten sam rozmiar wziąłeś? ja schwalbe smart sam ułożyłem dopiero przy użyciu smaru z wulkanizacji, na mydło i inne metody szmata nie chciała wskoczyć zawsze w tym samym miejscu