Wpis z mikrobloga

1533 + 1 = 1534

Tytuł: Anne of Green Gables
Autor: Lucy Maud Montgomery
Gatunek: Powieść, Literatura dziecięca
ISBN: 1514638819
Wydawnictwo: Project Gutenberg
Ocena: ★★★★★★★★★★

Kindred spirits are not so scarce as I used to think. It's splendid to find out there are so many of them in the world.


Po latach wróciłem do ulubionej powieści mojego dzieciństwa. I nic się nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez przerwy Ania z Zielonego Wzgórza, tym razem w oryginalnej wersji, pozostaje najważniejszą dla mnie książką, która miała ogromny wpływ na moje postrzeganie świata i do której nie raz jeszcze wrócę.
Sama książka jest klasykiem którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Historię Anne with an 'e' czyta się łatwo, szybko i przyjemnie - chociaż to ostatnie nie tyczy się każdego momentu historii opisanej przez Montgomery. Bo niestety, ale rozdział The Reaper Whose Name Is Death mimo tego, że w podstawówce nie robił na mnie większego wrażenia, teraz stał się tak przytłaczający, że musiałem robić przerwy podczas jego czytania () Z każdą stroną poznajemy historię małej Anne Shirley, a wszystko zaczyna się od pomyłki i przysłaniu złego dziecka z sierocińca. Uważam, że na prawdę warto dowiedzieć co stało się po tym gdy Matthew Cuthbert dojechał na stację kolejową i poznać Avonlea wraz z mieszkańcami tej małej wioski gdzieś na Wyspie Księcia Edwarda.
Polecam dla każdego fana literatury dziecięcej i obyczajowej oraz... dla osób uczących się języka angielskiego. Książka jest przepełniona różnorodnym słownictwem co wynika też z charakteru głównej bohaterki utworu.
Dodatkowo dostępność ani cena nie są problemem, cała książka jest dostępna za darmo w ramach Projektu Gutenberg.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #angielski #jezykangielski
Pobierz KaiserBrotchen - 1533 + 1 = 1534

Tytuł: Anne of Green Gables
Autor: Lucy Maud Montgo...
źródło: comment_1629389749S3dkcVitqWU11M9w6aM12T.jpg
  • 7