•  

1549 + 1 = 1550

Tytuł: Wayward Pines. Szum.
    Autor: Blake Crouch
    Gatunek: thriller
    ISBN: 978-83-7515-306-4
    Wydawnictwo: Otwarte
    Ocena: ★★★★★★☆☆☆☆

Agent specjalny Ethan Burke przybywa do Wayward Pines w stanie Idaho w poszukiwaniu dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Tuż po tym, jak przekracza granice miasta, rozpędzona ciężarówka taranuje jego auto. Burke traci pamięć. Nie wie, kim jest i gdzie się znajduje. Szybko jednak zauważa, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, a kontakt ze światem zewnętrznym jest niemożliwy. Ethan ma nowy cel: przetrwać.

Mimo że oklepany do bólu to wątek amnezji zawsze jest interesujący w tym znaczeniu, że ciekawi mnie jak dany autor poradzi sobie z zaprezentowaniem swojego bohatera i tego, jak manewruje on w obcym dla niego otoczeniu.

Nie mogę za bardzo zdradzić fabuły, bo nie chcę spojlerować. Akcja tutaj gna na łeb i szyję, uczucie klaustrofobii w pierwszej połowie książki przytłacza, tajemnice mnożą się bez liku, więcej jest pytań niż odpowiedzi, do tego całkiem zgrabne otwarte zakończenie, które zachęca do sięgnięcia po kolejny tom (ja sięgnęłam). Sam główny bohater czasami jest męczliwy i jego przywiązanie do kawy jest wg mnie zbyt nachalnym nawiązaniem do agenta Dale'a Coopera (do którego mu daleko ;))

Polecono mi tę książkę jako:

No i jest jeszcze jeden cykl w tych klimatach, cykl o którym na bank nie słyszałaś, Wayward Pines - jeśli widziałaś kiedyś Twin Peaks to na pewno Ci się spodoba: tajemnica, zamglone miasteczko z którego nie można się wydostać, w którym każdy zachowuje się z pozoru normalnie, ale wciąż coś tu jest nie tak, jakby nieustający szum zepsutego telewizora który tworzy atmosferę niepokoju, trochę sf ale więcej nie powiem, bardzo zaskakujące.

Dzięki @settembrini777 ! O ile zgadzam się co do "tajemniczości" książki (sam autor wspomina, że chciał napisać coś co wywołuje podobne uczucia jak Miasteczko Twin Peaks) to poza uczuciem niepokoju te pozycje nie mają ze sobą nic wspólnego. Tak, jest tajemnicze miasteczko, ciekawi ludzie itd., ale książka przypomina serial tylko z pozoru, bo to jednak nie ta liga jeśli chodzi o prowadzenie akcji i postaci a także sposobu w jaki główny bohater rozwiązuje problemy. Do tego druga połowa książki znacznie odstaje od pierwszej.

Taki nieco zmarnowany potencjał, ale polecam jak ktoś szuka lektury łatwej, szybkiej i przyjemnej.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki

źródło: szum.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Z okazji Czarnego Piątku #rozdajo dla dwóch plusujących bo nie oszukujmy się: za darmo to odpowiednia cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pierwsza wylosowana osoba wygrywa moje Świecące drzewko ze zdjęcia.
    Druga zaś wybiera przedmiot na mojej stronie do 100zł. Wysyłka oczywiście za darmo.

A jeśli ktoś chce zrobić zakupy u wykopowego rękodzielnika na Czarny Piątek uruchomiłem promocję w moim sklepie BIDO -20% na całe zamówienie, kod "wykopowy czarny piątek" - ktokolwiek skorzysta z tego kodu, do zamówienia dodaję gratis świecącą fiolkę w formie breloka. Kod będzie ważny do końca miesiąca, bo czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przez ponad miesiąca siedziałem w warsztacie i uzupełniałem braki, więc macie do wyboru ponad 300 różnych rzeczy dostępnych od ręki na prezent dla siebie albo kogoś bliskiego.

Podobno w polskich sklepach nie ma prawdziwych promocji na Black Week czy Black Friday, ale nie zapominajcie że są setki jak nie tysiące małych polskich firm które nie muszą manipulować cenami w tym okresie. Pozdrawiam @Media_Expert #eurortvagd i innych promocyjnych cwaniaczków - kij wam w oko (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Wiem że moje rzeczy to nie elektronika, wiem też że działam w totalnej niszy ale może ktoś akurat się skusi i będzie mógł się cieszyć czymś unikatowym, a to też całkiem niezła pora na przedwczesne robienie prezentów.
    Zamówienia pakuję już w kartoniki wypełnione mchem, więc nie trzeba się martwić o ponowne pakowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem się nie rozpisuje a wiecie, że mam do tego talent więc jak ktoś jest ciekawy co robię zapraszam na #rozkminkrzaka - a jeśli kogoś kłują w oczy moje posty czarnolistujcie tag zawsze go dodaję przy swoich wpisach.

PS: Mała prywata. Wypowiedziano mi umowę najmu warsztatu we #wroclaw cały obiekt idzie do zburzenia i pod deweloperkę oczywiście. Więc szukam nowego pomieszczenia - 10-15-20 mkw, najlepiej południe Wrocławia, najchętniej gdzieś okolice Borowskiej, Grota-Roweckiego, Zwycięska etc.
    Jeśli ktoś słyszał o jakimś garażu do wynajęcia, albo pomieszczeniu, czy starych obiektach które wyglądają jakby były pod wynajem będę wdzięczny za pw :)
    pokaż całość

odpowiedzi (16)

• odpowiedzi (26)

Cześć! #hotshops - obserwuj lub czarnolistuj. Tak jak obiecaliśmy robimy #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Jeżeli szukacie dobrych i ciekawych okazji na Black Friday to wbijajcie na stronę HotShops.pl
    Dodawaj okazje, oceniaj i komentuj okazje innych użytkowników, zdobywaj punkty i wymieniaj na nagrody!

Dziś do wygrania Ekspres do kawy BlitzWolf BW-CMM2 + Gadżety HotShops
    Plusujesz = bierzesz udział o wygranie 1 sztuki
    Wstawiasz w komentarzu mema / śmieszny obrazek (może być związany z Black Friday lub nie) = Bierzesz udział o wygranie nagrody niespodzianki!
    Wygrywasz = wstawiasz zdjęcie na mirko chwaląc się wygraną

Kod rabatowy i link do Ekspresu znajdziecie do stronie HotShops Ekspres jest przeceniony do $80 i gratis otrzymujemy Termos 500ML

Czym jest HotShops?
    HotShops to Portal z gorącymi okazjami w którym nagradzamy użytkownika za aktywność!
    Więcej szczegółów w poprzednim wpisie:
    https://www.wykop.pl/wpis/61607639/czesc-hotshops-to-portal-z-goracymi-okazjami-w-kto/

Jeżeli szukacie dobrego #cebuladeals #promocje #promocja #okazje #blackfriday to zapraszamy na stronę HotShops!

Powodzenia!
    Zespół HotShops.pl
    pokaż całość

odpowiedzi (121)