Wpis z mikrobloga

Wróciłem z #czarnogora.
Kraj bardzo podobny do #chorwacja ale mniej ludzi plus tańszy. Pogoda wspaniała, woda cieplutka, jedzenie smaczne, piwo „Niksicko” tez gut.
Trzeba trochę uważać gdzie się wybiera jeśli pilnuje się cen, przykładowo pizza, w jednym regionie kosztuje 19e by 20km niżej w innej miejscowości kosztować 5e a jeszcze dalej 10e. Okoń 70e, 30e, 50e, 2 leżaki na cały dzień 20e,5e,10e wiec przestrzał jest bardzo duży.
Plaże były dosyć puste, w najtańszej miejscowości woda oczywiście nie była tak krystaliczna jak w droższych.
Największy plus wiadomo - brak testów itd. Chociaż od poniedziałku bo kończą się wakacje wracają z testami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rozmawiając z właścicielem hotelu usłyszałem ze jakby w tym roku rząd wpuszczał tylko z testami to by 90% hoteli padło a tak mieli duży ruch i uratowało ich to przed upadkiem po ostatnich wakacjach.
Maseczki jak ktoś miał to w sklepach, ale tylko w najdroższej miejscowości. Potem w tych tańszych to nawet kelnerzy już bez latali.
Myśle ze gdyby nie to ze Chorwacja przywróciła testowanie (mimo ze tylko oficjalnie, bo wiadomo jak na granicy było) to bym pojechał tam a tak szybki lot do Podgoricy i po 100 minutach lotu siedziałem w taksówce zmierzając na wybrzeże. Dzięki tej zmianie odwiedziłem kolejny kraj i mocno rozważam polecenie tam zimą na narty.
Kwarantanny po przylocie brak ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
Strażnik tylko zobaczył bilet na Sardynię i puścił dalej.
#podroze
Pobierz
źródło: comment_1629647741HwGAwf3yIVSx2U7VLE4UKk.jpg
  • 11