Wpis z mikrobloga

Hej, co polecacie dla różowego paska: venu 2 czy Fenix 6s? Ceny zbliżone do siebie.
Totalny amator że mnie. Głównie chodzę na długie spacery czasami pobiegnę kawałek. Generalnie szykuje się do regularnego biegania. Ważne dla mnie byłoby czy posiada możliwość płatności, muzyka i dobry GPS.
Z porównywarek wychodzi że Fenix lepszy, ale nie ma dotykowego ekranu.
A może polecacie jeszcze inny model biorąc pod uwagę że dopiero zaczynam bieganie?
#garmin
  • 11
Generalnie szykuje się do regularnego biegania

dopiero zaczynam bieganie


@bikx: generalnie, to polecam telefon w pasku, albo w armbandzie. Pobiegaj troche, zastanow sie co ci potrzebne i co sie faktycznie sprawdzi. Bo np. taki dotykowy ekran to bardziej wada niz zaleta w trakcie uprawiania sportu.

Celujesz w komputery biegowe z miliardem opcji i danych, a jak sama napisalas dopiero zaczynasz.
@PurpleHaze: na zegarek jestem zdecydowana. Mam mi band i nie jest wystarczający. Z telefonem błędnie pokazuje dystans jaki przeszłam/przebiegłam (zawsze ta samą trasą).
A polecasz inny zegarek dla początkujących?
tl;dr miało być kilka rad, wyszedł esej ale nie kasuję, może się przyda ( ͡~ ͜ʖ ͡°) iphone - apple watch, android nie znam się ale szedłbym w np. samsung -> samsung, jeśli koniecznie garmin bo wygląd to celuj w niedotykowy

@bikx: Jeśli masz iphone i nie przeszkadza Ci ładowanie baterii codziennie / co 1,5 dnia, bierz apple watch. Jeśli nie przeszkadza Ci używany, w tym budżecie
@bikx: venu dla ładności, fenix dla funkcjonalności.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą, żeby brać niedotykowy ekran. Venu 2 ma dotykowy ekran, ale ma też przyciski. Więc się nic nie traci. Kółka podczas biegu wciskasz przyciskiem. Ale fajnie się nawiguje palcem w widgetach. Coś czego fenix nawet nie potrafi, np wyświetlic historie HR dalej niż 4 godziny wstecz.
Moim zdaniem Venu 2 jest świetnym zegarkiem jeśli wystarczają ci jego funkcjonalności. Jest ładny,
@bikx: Mam od jakiegoś czasu Venu 2, jestem zadowolony. Chciałem przede wszystkim zegarek sportowy z kilkoma funkcjami smartwathc i ten to spełnia. Minimum było dla mnie, żeby miał płatności. U samsunga chyba dalej nie ma płatności (nie wiem jak w nowym modelu). Poza tym w Venu 2 dotyk jest całkiem spoko do nawigacji w widgetach, dotyk działa nawet pod wodą, wiadomo, trochę gorzej wtedy łapie, ale przy zachlapaniu nie ma większego