Wpis z mikrobloga

Minął 60 dzień wakacji

!!!!W ciągu ostatniej doby miało miejsce 16 wypadków śmiertelnych w których zginęło 16 osób!!!!
W poprzednie wakacje zdarzył się jeden dzień kiedy nikt nie zginął. W te wakacje nie było jeszcze takiego dnia.
399 wypadów drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
388 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 65 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.

Czyli w 399 wypadkach zginęły w sumie 453 osoby

Rok temu po 60 dniu wakacji statystyki wyglądały następująco:
4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby
378 wypadki śmiertelne od początku wakacji
401 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

240 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby
16149 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

87 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby
4652 wypadków drogowych od początku wakacji

97 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby
5419 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
238 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

interaktywna mapa
źródło mapy
źródło dodatkowych statystyk
dlaczego mapa podzielona jest w ten sposób
źródło statystyk o utonieciach

#smiertelnewypadki

absoladoo - Minął 60 dzień wakacji

SPOILER
W poprzednie wakacje zdarzył się jede...

źródło: comment_1629787210jHuCj0F2zTN345XbBDzcBk.gif

Pobierz
  • 46
@absoladoo: Cały czas mi chodzi to po głowie: w sobotę pod Jaworem na Dolnym Śląsku droga zamknięta, bo śmiertelny wypadek (czekanie na prokuratora), a na mapce nic nie ma. Co prawda o tym, że wypadek śmiertelny dowiedziałem się od starszego pana, który poszedł dowiedzieć się jak długo będzie zamknięta droga, więc pewności nie mam, ale po głowie mi chodzi ta myśl.
@absoladoo: Pamiętam jak jechałem w zimie Kraków-Nowy Sącz, wiejskimi/leśnymi drogami:
-ciemno, słabe oświetlenie
-czasami brak narysowanych pasów
-przelotne deszcze
-okazjonalna mgła
Generalnie tragedia, jechałem chyba maks 50km/h w zabudowanym i 70 po za nim, ale co chwile mnie ktoś wyprzedzał, czasami nawet trąbił :| A potem się dziwimy że takie ilości wypadków.
@absoladoo:
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Wypadek w Rumi. Kierujący motocyklem z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie gwałtownie wrócił na swój pas ruchu i uderzył w zaparkowanego tam dostawczego mercedesa. 30-letni mężczyzna zginął na miejscu. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania motorem.
2. Mazowieckie. Wypadek w Dalanówku pod Płońskiem. Motocyklista zginął w wypadku w Dalanówku pod Płońskiem. Zdarzenia nikt nawet nie
Salido - @absoladoo: 
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomo...

źródło: comment_1629794550QJ3xHZc4dC6gC7DWXBMiYD.jpg

Pobierz
@Cierniostwor: XD od tego masz światła drogowe w aucie, widać wszystko jak trzeba, ja wiem że miastowym trzeba malować pasy bo inaczej debil będzie środkiem jechać bo nie widzi granicy asfaltu i pobocza, ani też nie czuje czerokości auta, ale poza miastem to normalność i trzeba nauczyć się jeździć. Zasadniczo nie ma żadnego problemu jechać szybciej jeśli chodzi o ryzyko wypadnięcia z drogi, jasne jak ktoś ci wyskoczy to go potrącisz,
@Cierniostwor tak, nadal w deszczu i mgle da się jechać xD jakbym miał nie jeździć w deszczu i mgle to nie wsiadałbym za kierownicę, masz widocznie słaby wzrok i takich kierowców jak ty wielu spotykam na drodzę co jadą bardzo wolno w takich warunkach i są wklejeni w przednią szybę bo nic nie widzą. Ile lat masz prawko swoją drogą?