Wpis z mikrobloga

Cześć, posiadam lagunke 3 coupe z 2009 i podczas depnięcia pedału gazu, razem z obrotami silnika rosną obroty wiatraków od klimy - co to może być? Plus jakieś oprogramowanie diagnostyczne z neta dałoby radę ogólnie posprawdzać tak prowizorycznie co nie tak po obd? Czy raczej takie programy wróżą z fusów? #motoryzacja #renault #laguna #laguna3
  • 15
@Dawisek: diagnostyka Renault tylko przy pomocy Clipa, innego softu nawet nie podpinaj bo nic się nie dowiesz a czasami nawet bzdury pokaże czy tempomat wysadzi.
ecu tweaker całe info będziesz mieć.


@seta1991: nic nie będzie mieć, nie wprowadzaj w błąd.

Dziena, muszę zakupić jakieś obd ;) Takie za 5 dyszek z allegro uciągnie raczej da rade, cnie?


@Dawisek: musisz mieć odpowiedni program. Jest nim albo oryginalny Clip wraz z sondą Clip albo możesz poszukać pyclip wtedy taki adapter da radę ale i tak bez kogoś kto wie o co chodzi nie ogarniesz bo pyclip Ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksiak: widać, że nie masz reni.... dodatkowo laguna3 ma can a nie kwp co też stwarza problemy i inne możliwości. Osobiście mam clipa oraz obd i wole używać ecu bo latwiej dostać się do opcji ktore mnie interesują.
@Dawisek: ja kupiłem za 40pln w smarcie. Polecam poczytac Ci forum Megane jest pare osob które opisują możliwość itp. a dużej różnicy w obsłudze nie ma przy megance/fluence/lagunie
widać, że nie masz reni.... dodatkowo laguna3 ma can a nie kwp co też stwarza problemy i inne możliwości. Osobiście mam clipa oraz obd i wole używać ecu bo latwiej dostać się do opcji ktore mnie interesują.

@seta1991 a gdzie była mowa o kwp? Łatwiejszy dostęp do funkcji się robi w inny sposób i clip nie jest potrzebny ale on chce diagnozować i jeszcze w dodatku się nie zna. Clipem ciężej coś