Wpis z mikrobloga

1638 + 1 = 1639

Tytuł: Niewinny
Autor: Harlan Coben
Gatunek: thriller
Ocena: ★★★★

Opowieść o człowieku, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Opowieść przykra i smutna, szczególnie, że historia zatacza koło i kiedy głównemu bohaterowi wydaje się, że życie wreszcie zaczęło mu się układać, układanka sypie się jak domek z kart.
Powieść z dużym potencjałem, pomysł naprawdę ciekawy, a książka jest napisana dobrze - przyjemnie i szybko się czyta, jednak znalazłam kilka 'ale'. Miejscami historia jest naciągana - np. śledztwo posuwa się wyłącznie dlatego, że oficer prowadząca akurat przypadkiem zna człowieka, który specjalizuje się w historii striptizerek USA, zna je wszystkie z pseudonimów artystycznych, ma oczywiście zdjęcia, wie jakie dawały popisy, z kim i gdzie oraz jak skończyły. Zna smaczki z ich życia i najbardziej skrywane tajemnice. To po prostu nierealne. Plot twist pod koniec dotyczący opiekunki bratanków głównego bohatera również mnie rozczarował. Dodatkowo, wielu bohaterów (obecnie po 30.) zna się z czasów szkolnych sięgających nawet podstawówki. To jest możliwe, ale ilu osobom krzyżują się w ten sposób drogi? Oczywiście przypadki czy zbiegi okoliczności w życiu się zdarzają, ale ileż może być takich sytuacji w jednej historii? Tutaj było tego zdecydowanie za dużo, przez co odnosiłam wrażenie, że fabuła jest ułożona na siłę, jakby autor skupił się na równaniu matematycznym, które musiało się na koniec zgodzić i gdzieś w tym wszystkim zapomniał to równanie zmienić, poszerzyć, obrać inny kierunek, by po jakimś czasie wrócić na prawidłowy tor, coś upiększyć, coś pokombinować. To wszystko było zbyt proste - jakkolwiek wielowątkowe i wymagające - koniec końców, oczywiste.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_1630351645IdQt7ewkXe61ajBIKpFn43.jpg