Wpis z mikrobloga

Oto mój spaniały komp:
Radeon RX580 8GB
Intel Core i5-2500K 3,30 GHz
Crucial Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9
ASRock H61 Pro Btc
SSD
Zasilacz spoza czarnej listy 600W (OCZ jakiś)

Myślę nad zmiana podzespołów jak na obrazku, wyjdzie koło 1100-1200. Wkurzają mnie już scinki w niektórych grach. Nie mam jakichś wygórowanych wymagań gram w 1080p 60hz, ważne są dla mnie stabilne 60fps w jako takie srednie ustawienia.

Git będzie? Dobry upgrade? Myślałem by wziąć jakiegoś tańszego ryzena 3 czy coś ale co wincyj rdzeniof to wiecej

#komputery #pcmasterrace #procesory #sprzetkomputerowy
Pathlogan - Oto mój spaniały komp:
Radeon RX580 8GB
Intel Core i5-2500K 3,30 GHz
C...

źródło: comment_1630438770y6E6vqW7Bf5k22YhfQ3cm1.jpg

Pobierz
  • 30
@Pathlogan: W tej cenie ten Ryzen jest spoko ale tamte Ryzeny to jeszcze modele, które odstawały od Intela w grach, dlatego wolałbym jednak i5 ale to pewnie będzie z 200 zł drożej. Natomiast biorąc pod uwagę cenę, to jest w porządku wybór.
@Pathlogan: Tak, lepiej celować w Intela. 1600 AF jest stary technologicznie. Tym bardziej w łączeniu z Radeonami niedomaga.

RAM też tylko dwie kości, dual channel, inaczej tracisz 15-20% wydajności.

Niestety z Intelem jest ten problem, że RAM pewnie będziesz miał 2666mhz jeśli kupisz płytę B lub H, a nie Z.

Dopiero B560 obsługuje szybsze, a tu już może cenowo nie być wesoło
@Pathlogan: No nie do końca, bo ostatnio Ryzeny mocno podrożały, natomiast przy starych modelach nadal to AMD wychodzi lepiej cenowo. A no i nie zauważyłem, że masz obecnie Radeona. Jeśli nie zamierzasz w najbliższym czasie przerzucić się na Nvidia to zdecydowanie bierz Intela, starsze Ryzeny bardzo nie lubię się z tymi kartami.
@Pathlogan: Nie chce mi się odgrzebywać starych artykułów i szukać testów ale kilka % wydajności zawsze się traciło na takim połączeniu. Nowe Ryzeny już tak bardzo pod tym względem nie kuleją ale 1xxx i nawet jeszcze 2xxx miały takie problemy.
@Pathlogan: Na szczęście z procesorami nie ma aż takiego problemu. Mimo wszystko jeśli rzadko zmieniasz komputer, a po 2500K wnioskuję, że tak jest, to trochę szkoda pakować się w starego Ryzena. zabierz babci te 300 zł czy coś i dołóż albo poczekaj.
czyli klasyka, jak chcesz Intela to szykuj budżet o 1/3 większy


@Pathlogan: Co? xD Nie. Ryzen 1600AF to zabytek technologiczny który zamiast być tańszy to jest o 100 zł droższy niż go kupowałem rok temu. Nawet i3 10/11 gen ma o wiele lepszy pojedynczy wątek.