Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o tej firmie co wydała 3 części jednej gry jedną karciankę i jakąś jeszcze gre co im ponoć nie wyszła?
projekt czerwona płyta czy jakoś tak, widziałem że mają 1pln zysku na akcje, a akcje są za 170pln bo ponoć jakieś dzieciaki to wywindowały jak był covid bo do szkoły nie chodziły....
tak sobie pomyślałem to skoro szkoła jest od 8:00 jutro jedna lekcja trwa 45 minut wiec potem przerwa i kolejna lekcja koło 8:50 albo 8:55 więc o 9:00 jak będzie otwarcie giełdy nie będzie tych dzieciaków co wywindowały ten kurs więc kurs ewidentnie powinien spaść co o tym myślicie? obstawiacie jakieś shorty ?
#gielda #cyberpunk2077 #cdprojektred #cdp #cdprojekt

  • 24
@Thorrand: też nie zazdroszczę tym ludziom, w trakcie tamtej kampanii marketingowej jaka wtedy szła to można było uwierzyć we wszystko, a spadek był dość gwałtowny więc też czasu nie było dużo na reakcje...
@gosciu82:

Każdy nagania na to, co akurat ma w portfelu - to normalne. Jednak dziwi mnie fakt, że tak wielu ludzi dało się namówić na to cudo.

Teraz po fakcie wszystkim łatwo mówić, jednak na swoje usprawiedliwienie dodam, ze odkąd bawię się w giełdowanie nigdy nawet nie zastanawiałem się nad łapaniem tego papiera i chyba nawet odradzałem innym Mirkom te zakupy :)

Podobnie ze spółkami covidowymi. Nikt wiecznie nie będzie zarabiał
@Thorrand: ale wiesz że są ludzie co brali CDR po 3 dychy a opchnęli po 10x zwrocie? spółka była grzana to ludzie się ładowali, na tym generalnie polega gra na giełdzie, żeby przeczytać trend i jechać z falą
@affairz:

Znasz kogoś takiego? Sam zrobiłeś tak kiedyś? CDR to zły przykład - ale na przykład Dino? Piękny wykres...

Sytuacje o których mówisz - faktycznie - mają miejsce - w zarządzie, w rodzinie właścicieli, ich przyjaciół. Ani ja, ani Ty, nigdy w ten sposób nie zarobimy pieniędzy.

I dokładnie tak się stało z CDR - pamiętam, że wykopki pisały ile milionów zł. wyjął przed premierą gry (cyberpunk) ktoś tam ze spółki,
@Thorrand: znam ziomka który grał na CDR od 30 zł sporą kasą, ale on nie wywalił czekając do 460 zł tylko keszował, a potem widząc trend wchodził ponownie na lokalnych korektach, wyszedł na tym bardzo dobrze. ale to był trochę hazardzista bo kiedyś zrobił ćwierć bańki na JSW wchodząc jak szurało po dnie a wychodząc na górce, jedyna różnica że miał info z pierwszej ręki co do tej drugiej spółki
jedyna różnica że miał info z pierwszej ręki co do tej drugiej spółki


@affairz:

¯\_(ツ)_/¯

zrobił ćwierć bańki


I to nie jest leszcz w takim razie :)

Nie zrozum mnie źle - ale to tak jakbyś mówił, że w totolotka też ludzie wygrywają. Masz rację - wygrywają...
@Thorrand: nie no ale z CDR akurat to nie miał żadnego info, nawet mi mówił, że tego gamingu to on nie kuma nic i że ludzi powaliło z taką wyceną, ale rośnie to on trzyma
@affairz:

Jasne - ale nie kupił za 30 i nie sprzedał wszystkiego za 300 ;p

Po prostu grał aktywnie. Co nie zmienia faktu, że zdecydowana większość ludzi utopiła tam pieniądze i na pewno prędko ich nie odzyskają. A być może nigdy.
@Thorrand: skąd ta "zdecydowana większość". mówisz kwotowo czy co do liczby osób? bo te akcje nawet teraz są 4x droższe niż 5 lat temu, więc myślę, że na CDR jednak więcej osób jest zarobionych niż stratnych
@affairz:

Uważam Cię za rozsądnego i inteligentnego człowieka - nie psuj tego :D

Sprawdź obroty za rok 2020 :) Ile akcji zmieniło właściciela. I potem porównuj. Możesz też sprawdzić statystyki ile osób zarabia na giełdzie i w jaki sposób (najczęściej) traci siano. CDR to podręcznikowy przykład ;p
@affairz:

Nie wiem, gdzieś widziałem. Chyba u XTB - ale mogę się mylić.

No ale żeby skończyć tę dyskusję. To ile Ty zarobiłeś w takim razie na CDR? I dlaczego na tagu zwykle większość traci (na spółkach z dużą zmiennością)?
@Thorrand: no to w XTB masz że 80% traci, bo KNF zobliguje do podawania takich danych. ale to NIE jest giełda tylko forex gdzie XTB jest market makerem

i dużo prościej stracić hajs na forexie - rynek idzie w inną stronę niż obstawiłeś i albo uzupełnisz depo albo zamknie pozycję. jak ja sobie kupiłem CDR za te swoje 230 zł to dopóki go nie sprzedam nic nie straciłem, co więcej utrzymanie
@affairz

no to w XTB masz że 80% traci, bo KNF zobliguje do podawania takich danych. ale to NIE jest giełda tylko forex gdzie XTB jest market makerem

i dużo prościej stracić hajs na forexie - rynek idzie w inną stronę niż obstawiłeś i albo uzupełnisz depo albo zamknie pozycję.


Okey - tylko, że Forex to już wyszła szkoła jazdy a i tak 80% traci. Raczej mniej początkujący od razu się tam
Okey - tylko, że Forex to już wyszła szkoła jazdy a i tak 80% traci. Raczej mniej początkujący od razu się tam wbija


@Thorrand: nie no, forex jest tak ustawiony że masz DUŻO WIĘKSZĄ szansę na utopienie hajsu. papier CDR jest po 170 zł. obstawiasz longa, jutro poleci na 150 zł i na forexie wyzerowałeś pozycję, a na akcjach może poczekasz tydzień i już będziesz na plusie

inny przykład: kupiłem mbank