Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś znawca od Marynarki Wojennej ?
Mam pytanie:
- jakiego zestawu okrętów Polska potrzebuje żeby zapewnić sobie pełne i co najważniejsze realne panowanie na Bałtyku? Tak żeby można zapewnić bezpieczeństwo szlaków handlowych ,ochronić porty i kontrolowac przestrzeń powietrzną
Szpeców od- "na co nam okrety jak som rakiety" nie zapraszam. Idźcie gadać głupoty gdzie indziej.

#wojsko #wojskopolskie #marynarkawojenna #pytanie.
WiesniakzPowolania - Jest tu jakiś znawca od Marynarki Wojennej ?
Mam pytanie:
- ja...

źródło: comment_1630662628ahgAznL5Y4zTbWUsfaDK9v.jpg

Pobierz
  • 18
@WiesniakzPowolania 8x okręt podwodny U212 że zintegrowanymi SCALP Naval, 4x fregaty FREMM w pełnej konfiguracji, 12x korwety klasy A-200 w pełnej konfiguracji, około 60 samolotów dedykowanych tylko do wywalczania przewagi w powietrzu i atakowania okrętów / radarów okrętowych, 4x nadbrzeżne dywizjony rakietowe w takiej formie w jakiej funkcjonują obecnie, nadbrzeżne systemy OPL o zasięgu umożliwiającym objęcie okrętów w odległości około 50-100 km od linii brzegowej, zaawansowane rozpoznanie pozwalające znaleźć i zniszczyć rosyjskie,
@WiesniakzPowolania: Razem z siłami okrętowymi NATO pełne panowanie na Bałtyku, oczywiście należy do tego dodać też inne elementy układanki takie jak lotnictwo, śmigłowce ZOP bazowania lądowego, lądowe baterie OPL, nabrzeżne baterie rakietowe, samoloty AWACS
Rakieta SM-2 ma zasięg około 160 km, ESSM około 50 km
@WiesniakzPowolania: to ja wypowiem sie jako ekspert inernetowy. Osobiscie poczatkowo szedl bym w mniejsze okrety (rozbudowa na modle finska, tylko ciut mocniejsza). cos w stylu Skjold albo Visby. nie rozumiem tego pedu marynarki na duze okrety - chyba marzy im sie dzialanie na oceanach a zapominaja ze maja dzialac na baltyku. Chyba powinni zejsc na ziemie, bo w takim tempie to beda na tratwach plywac.

Do tego 3-4 okrety podwodne, takie
@srgs: Szwedzi narzekają na swoje Visby, tak że postanowili je rozciąć i powiększyć o około 10 m. Mówią że na takim małym kadłubie nie da się zmieścić potrzebnego wyposażenia.
Ja nie rozumiem za to czemu ludzie chcą budować małe okręty a nie duże co to da? Przecież sam kadłub to grosze w stosunku do jego wyposażenia, amunicji i pocisków.
Na większym kadłubie można spokojnie wszystko rozplanować, nie trzeba wciskać wszystkiego na
nie rozumiem tego pedu marynarki na duze okrety - chyba marzy im sie dzialanie na oceanach a zapominaja ze maja dzialac na baltyku


@srgs: @97Turbo: z tego co czytałem przez to, że Bałtyk jest mały i płytki oraz posiada dużą ilość dni sztormowych to nic ponizej fregaty nie zapewnia pełnej operacyjności w kazdych warunkach.
W skrócie - fale są #!$%@? i pogoda też i za bardzo buja.

Co do OP
@srgs: Duże okręty są lepsze, bo na nich możesz zamontować więcej wyrzutni pionowego startu. Kilka fregat na bałtyku odcieły by całkowicie rosyjskie lotnictwo i marynarkę.