Wpis z mikrobloga

Dzisiaj koleś mnie przetarł na parkingu. Zostawił numer, chce to załatwić bez ubiezpieczyciela na podstawie kosztorysu z ASO.
Mam auto na leasingu - czy mogę mieć jakieś problemy w związku z tym? W umowie nie mogę nic znaleźć konkretnego.

Auto wykupuje.
#leasing
  • 10
@TatoAktywny: Koleś chce to polubownie załatwić, więc chce mu iść na rękę. Dla mnie to bez różnicy, czy załatwie to bezkwotowo czy on to opłaci. Nie chce mieć tylko kwasu z leasingodawca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zostawił numer, więc równie dobrze może się teraz wypiąć i będę musiał angażować policje i monitoring.
@blackmilk: Nie mam jego polisy. Koleś przez telefon nie chce podać - ewidentnie boi się, że zgłoszę szkodę i straci zniżki. Chce pojechać ze mną do serwisu i opłacić fakturę. W międzyczasie zabezpieczam nagranie z parkingu - tak na wszelki.
Zamiast strachu czy mnie oszuka - boje się, że leasingodawca może mieć z tym problem.

Podkreślam - za 2 miesiące wykupuje auto i naprawa będzie w ASO (najwyżej zrobie z AC,
Koleś przez telefon nie chce podać - ewidentnie boi się, że zgłoszę szkodę i straci zniżki. Chce pojechać ze mną do serwisu i opłacić fakturę.


@DodatnieUjemny: jakie to jest polskie xD. Bierz dane polisy i zgłaszaj z jego OC.
Ile straci zniżki na OC? 10%. Z ilu? Z ok 1k PLN rocznie (nawet jak ma droższy pakiet, to za samo OC raczej nie płaci więcej jak 1-1,5k). Czyli będzie w plecy