Wpis z mikrobloga

Polecam film Grawitacja (Gravity), #!$%@? ten film to wgniata w fotel, byłem w zwykłym kinie (Helios) i żałuje, że nie poszedłem do IMAXA, bo ten film to tylko w dobrym 3D i na #!$%@?ęciu. Efekty wg mnie są wyśmienite, te dźwięki, muzyka, wszystko potrafi sprawić, że człowiek siedzi i ma ciarki, co chwilę łapię za fotel bo czuje się jak sam byłby w tym kosmosie, pierwsza scena miażdży system i potem jest coraz lepiej (jak u Hitchcock'a - najpierw trzęsienie ziemi a później tylko napięcie rośnie i cała akcja). Zdjęcia ziemi są niesamowite, widoki 1-osobowe i 3-osobowe dają efekt no i ta cisza, przenikliwa cisza. Gra aktorów ok, fajnie zagrałą Bullock. Scenariusz i fabuła są ok - fajnie przedstawiona walka głównej bohaterki. Polecam może nawet django/django subiektywnie.

#film #gravity #grawitacja #kino #kosmos #kosmosboners #film #mowiejakjest
  • 6
@Pokrakk: Nie ma dźwięku, jest tylko muzyka (filmowa albo bohaterów ;) ), oddechy astronautów - jest dobrze po fizycznemu

Nie da się porównać grawitacji do sunshine czy odysei, całkiem inne filmy, bardziej to kosmiczni kowboje w pełnym realizmie z niesamowitymi widokami i fajną realizacją.