Wpis z mikrobloga

ZNALEZISKO
Witajcie naukowe Mirki! Tydzień temu analizowaliśmy temat pojazdu poruszającego się z wiatrem szybciej niż wiatr. Znalezisko trafiło na główną, ale czułem niedosyt ponieważ w komentarzach dalej pojawiały się wątpliwości. Postawiłem sobie za cel wyjaśnić ten temat raz na zawsze dlatego zapraszam do rundy drugiej! Pierwszy film przekazywał idee, teraz skupiłem się konkretnie na przeanalizowaniu co się dzieje we wszystkich fazach tego "eksperymentu". Zapraszam do dyskusji pod znaleziskiem, daj też znać jeżeli mój film pomógł Ci zrozumieć to zagadnienie, a jeżeli zauważysz w moim rozumowaniu jakiś błąd to tym bardziej daj mi o tym znać, abym nie tkwił w błędzie!

#fizyka #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna
Pobierz
źródło: comment_1630855607MLobsTD05FRy2Ew7AdfVcb.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiul86: będę śluzować - bardzo fajny Mirek z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zastanawia mnie Twój sposób wysławiania - mówisz tak od dziecka? Widzę, że masz zaciśnięte zęby, można nad tym popracować, zwłaszcza jak planujesz więcej siebie upubliczniać i być milszy dla ucha i lepiej przyswajalny (teraz trochę seplenisz i mlaskasz - to nie krytyka, ja np. w sytuacjach stresowych "mazurzę").
@ismenka: Dziękuję za komplement! A co do wymowy to jak najbardziej biorę to na klatę! Raczej od zawsze tak mówię nigdy nie pracowałem nad tym aspektem, generalnie nie jestem typem mówcy... Dopiero niedawno jakoś nabrałem ochoty i energii aby się otworzyć przed światem ;) Może jakaś porada?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiul86: mam uniwersalne ćwiczenia rozluźniające żuchwę i myślę, że Tobie się przydadzą. Ćwiczą też wymowę głosek dźwięcznych i tylnojęzykowych, a u Ciebie to kuleje :) jak podasz maila na priv, to wyślę.

Masz może problem z bruksizmem? W sensie zgrzytasz zębami w nocy? Jakieś bóle w szczęce po przebudzeniu? Bo te ćwiczenia ogólnie na to są i mnie pomogły. Dobrze byłoby też poracowac nad przeponą, ale to już druga tura ćwiczeń
@ismenka: Jak najbardziej przyjmę ćwiczenia! Co do głosek dźwięcznych i tylnojęzykowych to muszę w ogóle sprawdzić, które to ;) Sprawdziłem natomiast od razu co to bruksizm i nie stwierdzono, bóli w szczęce również nie miewam.
Jasne, nie ma problemu, mam tylko nadzieję, że nie jestem ciężkim przypadkiem i mam perspektywy się wyrobić w tej kwestii? Generalnie to założyłem, że się "wyrobie" przed kamerą w kwestiach prezencji z czasem, myślisz, że wymowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysiul86: tak, myślę, że to kwestia obycia i rozluźnienia. Nie ma obecnie tragedii, jest dobrze i da się Ciebie słuchać, więc się nie zrażaj! Po prostu widzę małe pole do poprawki, stąd pytanie, czy tak mówisz od zawsze, czy kwestia stresu przed kamerą.

Przyjrzyj się zwłaszcza swoim zębom - one często są ściśnięte, przez co zagłuszasz głoski, a wargi mlaskają przy większym oddechu / przerwie, nawet czasami "r" ci się traci,
@ismenka: W sumie to nie wiem jak mówię na co dzień. bo nigdy wcześniej raczej nie odsłuchiwałem "siebie" więc ciężko mi powiedzieć czy coś się zmienia, na pewno bardziej się staram mówić wyraźnie (może dlatego lekka spina) no i wspomagam się prompterem ;) Dzięki za porady postaram się zwrócić na ten aspekt uwagę przy kolejnym nagrywaniu ;)