Wpis z mikrobloga

Mirki, nie polecam trzymać pieniędzy na koncie w #bnpparibas. W każdej chwili mogą zablokować konto w imię "walki z finansowym terroryzmem". Z tego co widzę także mirkowi @qbaqbaqba zablokowali konto, bo nie mogą zweryfikować Twoich danych.

Long story short: blokują Ci konto, twierdząc, że muszą zweryfikować dane (czy nie pierzesz brudnych pieniędzy, zasłaniają się jakąś ustawą) - idziesz do oddziału, pokazujesz dowód, mówią na miejscu, że tak dane się zgadzają i konto zostanie odblokowane w ciągu paru godzin. Mijają godziny, dni, tygodnie i nie masz dostępu do konta, a na telefon nikt nie odpowiada.

#!$%@? mać, w kilka sekund odcinają Cię od pieniędzy i nie możesz nic zrobić. Taki Black Mirror/Years After Years (notabene świetny serial na HBO) w realnym życiu. Trzeba było trzymać w skarpecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Walczę dalej, ale zero odzewu od opiekuna klienta (nie odbiera), a na infolinii/czacie spychologia.

#bnp #paribas #afera #bankowosc #finanse #prawo
KapitanPieprz - Mirki, nie polecam trzymać pieniędzy na koncie w #bnpparibas. W każde...

źródło: comment_1630931655sK5unQkTC4ncf3L7MorqHy.jpg

Pobierz
  • 45
@NOJA: jak dla mnie sporo, natomiast też nie na tyle mało, żeby nie pisać/wydzwaniać do nich cały czas, ten post to już też ostateczność, bo serio nie mam już pomysłów, co mogę zrobić

@taktoto: Tak, ale mimo wszystko wierzy się w marketingową otoczkę, że banki są proklienckie i zawsze pomogą. Zderzyłem się brutalnie z rzeczywistością i jak za pstryknięciem palcem pozbawili mnie wszystkiego. Myślałem, że o takich historiach tylko się
@KapitanPieprz: Mirku, ale wiesz, że po to recertyfikacja, do której są zobowiązani ustawowo?
Co więcej, dam sobie rękę obciąć, że wysyłali do Ciebie pisma (które z wielu powodów mogły nie trafić w Twoje ręce) i dzwonili? Wiem, bo w zeszłym tygodniu załatwiałem tą sprawę( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdradzę Ci sekret, mogłeś to zrobić online, ale zapewne nie udało im się z Tobą skontaktować
@KapitanPieprz: ale co ci przeszkadza, że przez jakiś czas nie masz dostępu do pieniędzy? MUSISZ codziennie wydawać? Nie możesz wytrzymać tego tygodnia czy dwóch?

Ale co ci przeszkadza, że w niedzielę nie możesz kupić świeżego pieczywa? MUSISZ codziennie jeść świeżą bułkę? Nie możesz wytrzymać tego jednego dnia w tygodniu?

Ale co ci przeszkadza, że zamknęli siłownie? MUSISZ korzystać z siłowni? Nie możesz wytrzymać tych dwóch tygodni/miesięcy bez ćwiczeń?

( ͡°
Mirku, ale wiesz, że po to recertyfikacja, do której są zobowiązani ustawowo?


@dumahpl: To chyba tylko oni w takim razie, bo żona ma konto w innym banku i nic od niej nie chcieli.

A co do BNP Paribas - w tamtym roku chcieli aktualizować dane, to poszedłem do banku, spisali sobie dowód i ok.

W tym roku znowu to samo, tyle że teraz zaczęli straszyć blokadą konta.
Poszedłem, babka powiedziała, że
@KapitanPieprz: to samo miałem w alior banku. Piatek wieczor dowiaduje sie w sklepie, ze karta odrzucona. Oczywiscie infolinia juz nie czynna. Dobrze, ze za hotel nie musialem placic albo inne gowno. Dzwonie tam w poniedzialek pytam vzy ich #!$%@? i jakim prawem mi blokuja moje pieniadze. Czaicie co mi powiedzieli, ze jak chce wiedziec moge wypelnic jakis formularz i czekac 14 dni. #!$%@? żydzi
Pracowałem w kilku bankach w tym i w BNP, syf jak w każdym innym. Proponuje dzwonić na infolinie, aż trafisz na kogoś kompetentnego, kto skontaktuje się bezpośrednio z zespołem odpowiedzialnym za blokadę.