Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że ceny nieruchomości spadną to mam chyba złą wiadomość.

Nie tak dawno cena zwykłej płyty OSB (22m) wynosiła 128 zł

Później cena podskoczyła do 198 zł, żeby po Covid wylądować na progu 260 zł.
Dziś w Bricomarche cena płyty w promocji 385 zł.
Pytam się faceta skąd ta cena a on, że to z dzisiejszej dostawy i takie już będą.

Za zwykłą płytę OSB... Kur## nie tak dawno widziałem za cenę 1000 zł fakt, że brzydkie ale drzwi zewnętrzne.
Dziś w tej cenie możecie kupić siebio 2 płyty OSB i zakleić otwór. Magia.

A PiS dalej ma 41% poparcia w najnowszym badaniu.

#polska #inflacja #finanse #budujzwykopem #remontujzwykopem #nieruchomosci
  • 35
@Caracas: wysokie ceny materiałów to nie wina rządu tylko ogólnej sytuacji na światowym rynku podczas covidu zostały wstrzymane remonty lub przesunięte na inny termin, przerwane łańcuchy dostaw i teraz te przesunięte budowy się realizuje i wszystko jest zasysane z rynku. Nie wspominając o olbrzymich powodziach w Niemczech i Belgii i oni też tam teraz wszystko odbudowywują i zasysają. Rząd też przyczynił sie do wzrostu cen, ale w mniejszym stopniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lobo: Kto mnie oszukał? Nawet tego nie kupiłem. Widocznie mają większy magazyn niż sporo mniejszy sklep. Nie ma nawet opcji transportu tych płyt.
@Caracas: tylko że mieszkania za chwilę mało kto będzie kupował, nie dlatego że ceny materiałów rosną tylko dlatego że rosną ceny absolutnie wszystkiego, więc na cele mieszkaniowe niewiele pozostanie.

W społeczeństwach przymierających głodem nieruchomości są za bezcen tak jak na Białorusi czy Ukrainie, a i tak nikt ich nie kupuje.
@Caracas coś #!$%@? towarzyszu, w mojej casto osb 18mm 212zl/200sztuk na stanie, 22mm 255zl/ 60 na stanie.

W #!$%@? drogo za #!$%@? nie wierzę że po 385 w Brico