Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Potrzebuje jakiegoś speca komputerowego (najlepiej #krakow) do zdiagnozowania/naprawy komputera.
Problem jest taki, ze od 2 dni komputer w losowych momentach (w grze, na pulpicie jak wykonuje kilka czynności) łapie freeza lecz nadal można ruszać kursorem, czasem kreci się „kółko” (zamiast kursora), ale komputer już wtedy nie reaguje i pomaga jedynie włączenie go od nowa. Próbowałem postawić system na nowo lecz problem dalej występuje. Sprawdzałem temperatury podczas włączenia „mocniejszych” programów i są okej. Sprawdziłem tez stan dysku (SSD) na którym jest zainstalowany system i tez nie wykrywa błędów.

Płyta główna MSI B450 Gaming Plus
Procesor AMD Ryzen 5 3600
RAMy Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black
Grafika Radeon RX 580 Nitro 4gb
Zasilacz be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
Chłodzenie procka Fera 3 od silentiumpc
Dysk SSD 250 (goodram) z systemem / drugi SSD na dane i HDD na pozostałe rzeczy

Cały komputer składany był kilka miesięcy temu i wszystko w nim chodziło aż do przedwczoraj - i ciężko mi zdiagnozować co się dzieje. Testowałem również benchmarkiem wydajnościowych procesor i ram - komputer się nie zawieszał, przy benchmarku graficznym zdarzyło mu się zawiesić ale ciężko stwierdzić czy był to tego problem czy losowe zawieszenie się.
Jak ktoś ma pomysł o co może chodzić to chetnie posłucham. Jak ktoś jest z Krakowa i ma do tego odpowiednie narzędzia to byłoby jeszcze lepiej.

#komputery
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lesny_: odpal sobie cmd jako admin i wpisz dwie komendy
Dism /online /cleanup-image /restorehealth
I potem
Sfc /scannow

I reset kompa
Możliwe że jakieś pliki windowsa się rozsypały, zazwyczaj taka naprawa pomaga
@Pyrpyrpry: niestety nie tworzy / żadnych błędów, sprawdzałem nawet programami typu bluescreenview.
@Loginconajmniej4znaki: dociskałem, gibałem nawet grafikę podociskałem przy włączonych procesach i nie zawiesilo
@Lesna_czekolada: próbowałem pare razy nawet w Powershellu z innych "poradników" niestety to nie pomogło
@belmond324: Zainstalowałem na tym samym, na drugim mam też system lecz nie wykrywa mi go w boot menu w płycie głownej. Musze odpiąć główny dysk i zobaczyć czy uruchomi z