Wpis z mikrobloga

@koters: Co to za cykada? 8,5g, a wygląda na kompaktową, podoba mi się.
Na klenie same miniaturowe przynęty polecają, co nawet z mojej "cięższej okoniówki" (Okuma Psycho Perch 3-18g) nie chcą latać, za to cykada 9g wali jak pocisk po kilkadziesiąt metrów, więc tą twoją też bym osiągał dobre zasięgi :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: Na mój gust to ono jest bardzo żółte na zdjęciu. A co do płetw - jak są "złożone" to trudno powiedzieć, gęba dyskusyjna, a łuski to szczerze łatwo by mi było ocenić, jakbym zobaczył 50 kleni, 50 jazi i 50 wzdręg obok siebie (by uwzględnić zróżnicowanie wewnątrz gatunku) a bez tego - to niestety nie zadziała, bo żeby ocenić mniejsze, większe, bardziej czarne, to najpierw trzeba mieć punkt odniesienia :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: Krwistoczerwona płetwa na dupie to w sumie dobry wskaźnik, ale dziwne, że tu i tu żółte oko. Piszą przy jaziu, że żółte, przy kleniu, że nie, a potem niespodzianka.
@Pantokrator: Płetwa ogonowa kleniowa przechodzi z szarości w praktycznie czarny kolor na samych obwódkach, w wodzie często ledwo, ale widać końcowy zarys płetwy ogonowej. Tak jakby ołówkiem ktoś najpierw płetwę narysował.

Co do łusek to ich wielkość (co za tym idzie - ilość) jest takim "pewniaczkiem", bo tak jak kolor oczu może zmylić, płetwy mogą mieć nieco inny kolor, gębę nie zawsze rozpoznasz. Ale ilość łusek i ich wielkość względem rozmiaru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: Dla.mnie te łuski to są oczywiste jak widzę te 2 ryby obok siebie. Ale to tyle. Jak na żadne porównanie dłużej niż dzieñ nie spojrzę, to potem bez weryfikacji nie ma szans, bym tę rybę rozpoznał, bo "czy ta łuska jest drobna, czy nie drobna, kurde, zależy" :p