Wpis z mikrobloga

Poczytałem sobie o "chorobie" ADHD. Ale rak....

Jedni ludzie mają predyspozycje do siedzenia godzinami na lekcjach i czytania książek. Inni do biegania i polowania, są energiczne i ruchliwe...

Robienie z tego choroby jest zwyczajnie chore i przypomina mi to co pisali nazisci o Zydach...

Nieprzystosowanie dzisiejszej cywilizacji do naszej natury jest winą wylacznie cywilizacji.

#adhd #rakcontent #polska #medycyna #psychiatria #szkola
  • 88
"Zwykle, nawet podczas lekcji skaczą, biegają, często nie mogą usiedzieć w ławce, wstają, machają rękami bądź kiwają się na krześle, poszukując każdej okazji, by w jakiś sposób rozładować energię za pomocą ruchu. Prośby nauczycieli o podporządkowanie się regułom zwykle nie przynoszą rezultatu."

KOSZMAR!!!! Dowiedziec sie ze czlowiek pochodzi od małpy i zasadniczo tak ma prawo sir zachowywac z natury rzeczy ;))))))))
@RECAPTCHASSIE: już dawno obalono ze nie istnieje coś takiego jak ADHD u dzieci. Bullshit wymyślony aby w jakiś sposób stygmatyzować ruchliwe dzieci, które nie potrafią usiedzieć w ławkach na lekcji bo mają za dużo energii.
Do tego jeszcze zrobili pod to całą farmakologię.
Przypomina mi to "schizofrenię bezobjawową" w ZSRR. Dajcie mi człowieka, a znajdziemy dla niego chorobę.
@RECAPTCHASSIE: Powtórzę, ale jak jedno dziecko ma nadpobudliwość, a inne osowiałość to te szybsze będzie te osowiałe napędzać do zabawy = nauki, nawet na podstawie zwykłego naśladownictwa. Naturalnym stanem dziecka (człowieka) poza okresem snu, czy odpoczynku w pozycji leżącej, jest ruch a nie siedzenie bez celu w ławeczkach. Dziecko buntujące się przeciwko nienaturalnemu siedzeniu przez wiele godzin reaguje prawidłowo, a system zmusza dzieci do rujnowania sobie zdrowia.
@RECAPTCHASSIE: Bo idą na studia psychiatryczne aby się uleczyć, ale im nie wychodzi? Dzieci z kolei, jak i każdy człowiek ma wybór, co do swojego zachowania (i bardziej lub mniej zachowań społecznych). Dyscyplina w szkole powinna polegać przede wszystkim na budowania wzajemnego szacunku (sama nadpobudliwość rozumiem, że nie przekreśla umiejętności odczuwania potrzeb innych i ich akceptacji).
@SpasticInk: https://www.dict.cc/?s=Spast

Nick masz przynajmniej adekwatny. A co do sprzątania kibli, to koniec końców obaj wiemy jak to wygląda - ja pozostane zwykłym lekarzem który robi swoje i robi to dobrze, a ty pozostaniesz zwykłym szurkiem z wykopu z wielką mordą i zerową merytoryką który wypisuje bzdury dla plusików od innych niedoedukowanych błaznów. I gdy przyjdzie odpowiednia chwila to ty będziesz w moim gabinecie po stronie pacjenta i wychodził z niego
@Strahl: @SpasticInk:

" I gdy przyjdzie odpowiednia chwila to ty będziesz w moim gabinecie po stronie pacjenta i wychodził z niego rakiem aby pana doktora nie urazić"

Pierwszy raz widzę, jak jakiś tzw. "lekarz" przyznał się otwarcie po co poszedł na studia medyczne.

Nigdy nie spotkalem w zyciu osob tak aroganckich i nadetych, z poczuciem wyzszosci nad "ludem" niz czlonkowie Nadzwyczajnej Kasty Lekarskiej oraz także kandydaci na bycie mopem na
@RECAPTCHASSIE: Skoro nie ma adhd to dlaczego widać je na eeg? Dlaczego po włączeniu farmakologii stymulantami (de facto anfetaminą o zwolnionym uwalnianiu) te osoby się uspokajają i koncentrują? Dlaczego ich mózgi zupełnie odwrotnie reagują na stymulanty? Dlaczego ADHD często diagnozuje neurolog?

Do tego ten opis biegania. xD Ale fakt, bez stymulantów siedzenie bez ruchu i skoncentrowanie się w tej samej chwili możliwe dla osób z prawdziwym adhd nie jest. (Za to
@RECAPTCHASSIE: Opisuje jak wygląda rzeczywistość - wiem też jak kończy się szuranie. Szurstwo jest fajne dopóki jesteś zdrowy, ewentualnie masz katar. W momencie choroby bigpharma i biała mafia nagle przestają być bigpharmą i białą mafią, konował staje się w mgnieniu oka panem doktorem a nastawienie zmienia się z "hyhy do szorowania kibli konowale" w "promsze pomusz". 95%+ moich pacjentów nie wie o moim istnieniu i nie widzę ich osobiście na oczy