Wpis z mikrobloga

@pipun: Jak człowiek powiększy to szału nie ma. Ale modle się, żeby w końcu wprowadzili prawdziwe aparaty z tak samo dobrymi algorytmami poprawiającymi zdjęcia, jak obecnie są używane w smartfonach. Za jednym tąpnięciem fon robi coś lepszego niż ja rzeźbiąc w PS-ie xD
Poziom kompakta za kilka stówek, nie wiem czym się jarasz.


@dosprzet: To zdjęcie pod słońce, po sekundzie od zrobienia widać jak AI je przetwarza i się zmienia z takiego wyblakłego.
@efceka dlatego większość luster ma opcję robienia zdjęć w raw'ach. Nie mniej jednak HDR a telefonach robią swoje. Sporo robi też dobry wyświetlacz. U mnie w mi9 zdjęcie nawet przy powiększeniu zdjęcie jest ostre i "soczyste". Ale jak zauważyłem w trakcie urlopu na Islandii moje, zdjęcia z telefonu wyglądały lepiej u mnie niż u różowej na Samsungu A.. ileś tam.

Poziom kompakta za kilka stówek, nie wiem czym się jarasz.


@dosprzet:
zdjęcia z telefonu wyglądały lepiej u mnie niż u różowej na Samsungu A.. ileś tam.


@Viking-: Tak, na telefonie to zdjęcie wygląda całkiem inaczej, znacznie lepiej i nie chodzi tu tylko o wyświetlacz, ale o format hdr. Przeglądarki internetowa nie obsługują tego formatu a szkoda.