Wpis z mikrobloga

@ChareimUu: dziwne, że ludzkość trzeba uświadamiać o czymś. No bo ja o tym widziałem od dawna, ale też nie od początku swojego istnienia, a dla niektórych jest to zupełna nowość, wręcz oświecenie. Szkoda, że nie jest tak, że ojciec wiedział to i to, matka tamto i tamto, a dziecko jest połączeniem tego co widzieli rodzice. Ewolucja czy postęp tak by #!$%@?ły w porównaniu do tego co jest teraz. Tylko pewnie jakbyśmy
@Zales360 że też trzeba to powtarzać
Sprawdzasz za każdym razem wagę produktu który kupujesz? Nigdy nie kupujesz czegoś widząc atrakcyjne opakowanie?
Może i nie, ale ja i wielu innych konsumentów wolelibyśmy żeby opakowanie oddawało realny rozmiar produktu.
Np opakowanie Lays i marka Lidla czy te Lidlowe są wysuszone albo połamane? A opakowanie o tej samej gramaturze jest mniejsze.
@Buniu: wolna przestrzeń w opakowaniu (head space) nie jest regulowana w EU. Niemcy mają regionalne przepisy, że ma nie przekraczać (bodajże) 30 % opakowania.
Ogólnie według regulacji 1169/2011 opakowanie ma nie wprowadzać konsumenta w błąd ale ciężko to udowodnić w tym przypadku. Producent ma spore pole manewru, a kary są śmieszne.
W milionerach było kiedyś pytanie czym jest wypełniona paczka czipsòw. I odpowiedzi były tlen, azot, hel, wodór chlóp nie wiedział i chyba koło brał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ErroL: i kwestie pewnie też gra to że jest #!$%@? pudełko z tacą w środku w kartonie co go nie zgnieciesz ale o tym że to wyrób z masy ziemniaczanej nie wiedziałem