Wpis z mikrobloga

@sarfael413: Też mam z tym problem, dochodzę do 3 czy tam 4 kartki i mówię że już nie widzę i spoko. Mam wszystkie kategorie oprócz D i tramwajów, C+E w lutym odnawiane.
@syx2 no właśnie jak parę lat temu robiłem badania na B, to lekarz stwierdził, że nie mógłbym być kierowca zawodowym, przez to, że tego nie widzę. A w internecie znajduje różne sprzeczne informację
@sarfael413: Stary, ja miałem "padaczkę" na WKU i mi #!$%@? B na 7 lat, teraz mam zawodowe od 6 lat. Idź do medycyny pracy i spróbuj sobie ten test, jak przejdziesz, to po prostu tam zrobisz badania. 40 lvl here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sarfael413: no to musisz iść zrobić badania, bez nich nawet kursu nie zaczniesz. Ogólnie w ciągu ostatnich paru lat te badania są coraz bardziej rygorystycznie przestrzegane i można wbrew pozorom nie zdać.

Śmiało próbować nie możesz, ale spróbować można, lekarz oceni na ile jest to dyskwalifikujące.
@sarfael413: powtórzę Ci raz jeszcze - barwy podstawowe pozwalają na bycie kierowcą zawodowym w zakresie kategorii C+E. Możesz być taksówkarzem, kierowcą pojazdu uprzywilejowanego, możesz uzyskać kategorie zawodowe, a nawet być instruktorem albo egzaminatorem. Wszystko jest zresztą zapisane w odpowiednich przepisach - Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, z którego wyczytasz, że do uzyskania C+E wystarczy prawidłowe rozpoznawanie barwy: czerwonej, żółtej i