Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie dlatego kobiety na rynku pracy to nieporozumienie. Firma, w której pracuję już dawno płaciłaby dwa razy więcej, ale niestety jest coś takiego jak młode, ambitne zaszczute frajerki z niskim poczuciem własnej wartości, które zrobią wszystko, ile byś im nie dał i nigdy niczego nie zakwestionują ani nie będą negocjować podwyżek, nie przyłączą się do strajku. Tylko dzięki laskom tego pokroju moja firma może pozwolić sobie na kuriozalny wyzysk. One nawet jakby szef kazał wziąć długopis i ryć dziurę w betonie to by to zrobiły bez narzekania i bez kwestionowania.

#rozowepaski #niebieskiepaski #pieniadze #pracbaza #polska #korposwiat #zarobki #finanse #ekonomia #rynekpracy #redpill #blackpill
  • 29
@Sl_w_k_1: No i ja to zrobię. Ja już mam wypowiedzenie przygotowane i w nast tygodniu rzucam, ale ogólnie denerwuje mnie taka postawa.

Pewnie ich faceci zarabiają 10.000 to one mogą sobie pozwolić na "robienie kariery", wykazywanie się i wyzysk za grosze.
@Ynfluencer: A ja nie rozumiem w czym problem? Jeśli jakaś grupa społeczna zaniża standard, to dzięki temu pozostali nie muszą się zbytnio wysilić by ją przebić.

Jeśli wszyscy byliby ambitni, walczyli o swoje, odpowiednio cenili swoją pracę, to musiałbyś się dużo bardziej wykazać, by móc osiągnąć cokolwiek więcej.

Ale prościej jest narzekać, że jakby nie one, to ty miałbyś lepiej. Nie, nie miałbyś lepiej. Wtedy to one narzekałyby na leszcza, który
@KarolKnuropatwa: Stop, stop. Od razu podkreślam, że nie chodziło mi o wszystkie, muszę uczciwie powiedzieć, że znam kobiety z jajami, których to nie dotyczy, tak jak znam facetów, którzy boją się coś powiedzieć.

Jednak z mojego doświadczenia wynika, że to kobiety o wiele częściej angażują się w robotę za ciulowe pieniądze, dają wyzyskiwać, narzucać na siebie nie wiadomo ile roboty i robią wszystko bez zakwestionowania, o wszystko się spinają. 1000 razy
@Ynfluencer: Bylem w zespole w gownopracy gdzie 90%, to kobiety. Bylo wieczne narzekanie, że #!$%@? z płacą, każą robić weekendy, ale oczywiscie zadna nie powie, że nie chce przyjsc albo nie pójdą po podwyżke. Zmienilem prace pracuje akurat z samymi facetami(branża mocno mechaniczna), zaczeli odchodzić ludzie i mielismy sporo wiecej roboty. I jakoś można było sie wspolnie dogadać, że mamy w dupie wyniki i nie przychodzimy w weekend. Można było sie
@Ynfluencer: dlatego właśnie feminizm jest nadal potrzebny, jak są tacy ludzie jak ty xd


@chwila: Ja bym powiedział, że feminizm jest nadal potrzebny, bo są takie kobiety jak one. Mam wrażenie, że obecnie to faceci (jako ogół) lepiej pojmują pojęcie feminizmu niż kobiety.
@chwila: zupełnie mijasz się z sednem sprawy, kobiety nie mają presji zarobkowej czy ambicji w rozwoju zawodowym bo społeczeństwo takiej nie buduje, są kochane pomimo niezaradności życiowej. Mężczyźni więcej zarabiają bo to sprawa życia i śmierci, jak praca nie zapewni bytu jego rodzinie to musi ją zmienić lub wynegocjować więcej, a dodatkowe obowiązki są zawsze podstawą do negocjacji. Zmiana tego to kwestia jednego pokolenia ale takiego co wychowa kobiety nie wstydzące