Wpis z mikrobloga

@Kempes: No ale budżet samorządu jest także zasilany o środki z subwencji ogólnej czy też dotacji celowej. Nie wiem jak to wygląda w przypadku Świnoujścia i tej konkretnej inwestycji ale budżet samorządu to nie tylko dochody własne.
@Kristof7: dotacje celowe mają być wydawane na cele na które są zlecone samorządom (np szkolnictwo). Jak by nie było dotacji to by znikł obowiązek wykonywania zadania zleconego. Więc ani złotówka z dotacji celowej nie poszła na ten cel.

Nie ma czegoś takiego jak dotacja ogólna. Jest udział we wpływach podatkowych i przejazanie tych pieniędzy jest psim obowiązkiem a nie aktem łaski.
Nie ma czegoś takiego jak dotacja ogólna.


@Massad: Subwencja ogólna.

Jest taka forma zasilania budżetu art 20 Ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

dotacje celowe mają być wydawane na cele na które są zlecone samorządom (np szkolnictwo). Jak by nie było dotacji to by znikł obowiązek wykonywania zadania zleconego


Spłycasz temat ponad miarę.

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/BASLeksykon.xsp?id=2FC6768D574A0DA6C1257A61002EE1AD&litera=D
@Kristof7: A ty go wykrzywiasz twierdząc, ze jak rząd przekazał jakiekolwiek pieniądze do samorządu to się przyczynił do finansowania tego tunelu. Przyczyniłby się, jak by dał dotacje celową.
@Massad: Czyli jednak można przekazać dotację celową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem jest w tym, że ty #!$%@? w tę dyskusję politykę a ja nigdzie o polityce nie wspomniałem. Zwracam uwagę jedynie na konstrukcję budżetu samorządu umocowaną w prawie. Czy Pis czy inna partia byłaby u władzy zrobiłaby to samo. Jest to duża, droga i widoczna inwestycja przy której można zbić kapitał polityczny. W największym stopniu dbają