Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #polskiyoutube #tiktok #przemyslenia #logikaniebieskichpaskow
Muszę się wygadać bo mnie coś już wnerwia niesamowicie.
Mam 36 lat, jestem programistą - zarabiam średnio w miesiącu 25 tys PLN, moja żona jest architektem i średnio w miesiącu zarabia 10 tys PLN. Ja i żona wykształceni, wiecznie studia bo trzeba się dokształcać żeby "piąć" się wyżej.
Mamy 9 letnie dziecko. Które powiedziało, że chce być TIKTOKERKĄ - chce być taka jak jakaś JELENIEWSKA.
Więc zrobiłem sobie krótką, przerwę i przeglądnąłem "polski internet"
I ja nie mam żalu do takich ludzi jak np. ekipa, #!$%@?, zdupy czy inne podobne kanały bo oni "ciężko" pracowali na swój sukces.

A tu przeglądam tą jeleniewską, dziewczyna ma 19 lat i kręci filmy na tiktoku. Ja #!$%@? dziewczyna przez 20 sekund robi "śmieszne" miny lub tańczy do piosenki - no mega ambitne. No i 19 latka pewnie zarabia 2 razy tyle w miesiącu co my, za coś "takiego" - "praca" bez żadnego wkładu intelektualnego, doświadczenia itp. Ona w wieku 19 lat przeprowadza się do swojego mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°). I nie mówię tylko o niej bo trafiłem na wiele takich kwiatków, jakaś fagata, queenoftheblack, nanamichan i wiele innych w płci męskiej. Ale co mnie też #!$%@? że uczestnicy tych wszystkich programów dla debili typu WARSAW SHORE to są totalne patusy, prostytutki itp. No miałem ich za totalne dno intelektualne, a oni teraz są wielkimi celebrytami, pootwierali kawiarnie, siłownie i trzebią grube tysiące.

I totalnie rozumiem jak by moja córka powiedziała, że chce być aktorką, piosenkarką, reporterką ale nie #!$%@? tiktokerką. No nie wiem porównajmy chociaż by dwie branże.
Roksana Węgiel vs Jeleniewska - może trochę zbliżony wiek.
Fanbase pewnie wielkością taki sam, jak Jeleniewska niema większego i rozumiecie o co mi chodzi, że np. taka Jeleniewska za nagrywanie durnych "filmików" - bo filmami to ciężko nazwać. Wzbogaciła się tak sam jak Węgiel, jak kto wie czy nie lepiej. Tylko taka ROKSI pewnie całe swoje dzieciństwo chodziła na jakieś lekcje śpiewu, potem jeździła po konkursach i telewizji i żeby została zauważona - no chodzi mi o to, że włożyła ciężka w to pracę swoją i pewnie rodziców.
A taka jeleniewska czy inna jej podobna - robi minki, udaje że śpiewa czy świeci dupą przez 10-20 sekund materiału i są majętnymi GWIAZDAMI.

Ludzie przestańcie robić z głupich ludzi celebrytów.
Bo mnie to totalnie irytuje, że tacy ludzie są idolami moich dzieci. Jak ja byłem w jej wieku moim idolem był D,Beckham, który jest i był elokwentny, potrafi mówić biegle w 3 językach a nie np. jakiś koleś który w programie TV mówił, że rucha wszystkie świnie i krzycz TRYBSON - a teraz jest celebrytą. Jak mój syn podrośnie i powie, że jego idolem jest jakiś RAFONIX czy DANIELMAGICAL lub inny mu podobny to wywalę wszystkie smartfony, tablety, telewizory z domu i dopiero dostaną je na 18 urodziny.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61443147942c94000b1dceff
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: takie czasy, ja sobie to tłumacze w ten sposób że takich ludzi zarabiających setki tysięcy na tictoc/YouTube jest garstka, mieli farta, znalezli się w dobrym miejscu w dobrym czasie. 3 razy w tygodniu ktoś wygrywa miliony w totolotka, ktoś ściąga milion maseczek na tydzień przed pandemia, ktoś kupuje 100 bitcoincow 10 lat temu itd. Niektórzy mają farta i tyle. My natomiast dzięki pracy programisty/architekta/lekarza mamy GWARANCJĘ życie na poziomie, co
@BartorKrajczyk: nawet jeśli b8 to temat i tak ciekawy.

Mnie nie drażni, że oni tyle zarabiają, najgorsze jest to, że młodzi ludzi w większości chcieliby być tacy sami. Kiedyś złapałem dola, jak dzieci z podstawówki w miejskim rozmawiały o dymach u magicala, a na wysjciu krzyczały do siebie "przystanek Gocha".
Patologia i debilizm zaczyna być "fajny" i warty naśladowania.
I to tylko brzmi jak boomerstwo. Pamiętam również jak rodzice krytykowali nasze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: a czemu w tej historii było ważne ile zarabiacie? XD chyba, że uważasz, że za mało, skoro boli cię, że ktoś bez wykształcenia i umiejętności zarabia więcej. Chociaż sprzedaż siebie samego to też jakaś umiejętność. Ciężkie musi być życie ludzi, którzy mają razem 36 tysięcy miesięcznie, a piecze ich dupa, bo ktoś śmie zarabiać podobną kasę za nieambitne filmiki w necie xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Na tych debili w internecie nic nie poradzisz, pracuje nad swoją córka i zluzuj majty. Moja młodsza siostra w czasie 9-11 lat tez #!$%@? takie farmazony, trochę pracy nad nią i mając 13 lat juz ma inne spojrzenie, ciśnie ambitnie przedmioty ścisłe. Dalej ogląda, ale już inne materiały, patrzy bardziej krytycznie.