Wpis z mikrobloga

Szukam sobie ostatnio nowego Internetu bo ten mój jest taki sobie wiec przeglądam oferty różnych dostawców. Obecnie mam Internet w #inea trafiłem na ich nową ofertę i jak się okazuje jest o wiele lepsza niż to co mam teraz.
I tak się zastanawiam czy mogę po prostu iść do salonu i stwierdzić, że chciałbym zmianę oferty na tą nowa a jakby nie chcieli to wypowiedzenie starej i podpisanie nowej umowy?
Bo na tą chwilę płacę dwa razy tyle za 3 razy wolniejszy Internet niż teraz mają w ofercie ¯\_(ツ)_/¯
#internet #inea #poznan #pytanie #swiatlowody
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maslacki: z dużą dozą prawdopodobieństwa będą próbować wcisnąć coś jeszcze żebyś nie płacił mniej, mają z tego prowizję. Wypowiedzenie i podpisanie nowej umowy ok, ale pamiętaj, że teraz internet tylko po światełku, więc jak nie chcesz nic wiercić, to kiepska sprawa
@Maslacki: ponoć najlepsze oferty w Inei ma dział ratowania klienta, więc jeśli masz alternatywę i możesz sobie potencjalnie pozwolić na rezygnacje z Inei, to uderzałbym z wypowiedzeniem i czekał na telefon
@tasak: Mieszkam w bloku i z tego co kojarzę jest dostępny światłowód, jakiś czas temu miałem w skrzynce ulotkę z ofertą #orange

@peli7: Jest alternatywa w postaci #orange światłowód.

Największy problem w tym, że ze względu na pracę zdalną nie mogę sobie pozwolić na brak Internetu nawet na kilka dni.
Dzięki za komentarze, przejdę się do salonu i zobaczę co zaproponują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maslacki: światełko jest w bloku na klatce, trzeba jeszcze przewiert zrobić do mieszkania. Nie wiem jaką mają praktykę, ale trzeba się liczyć też z taką opcją, że dadzą ci max metr czy dwa światełka, a to nie zawsze starczy do najbliższego gniazda z prądem, żeby router czy modem podłączyć. O estetyce nie wspomnę, bo o to w ogóle się nie martwią.

Moze wypowie się ktoś, kto miał to ostatnio robione, bo
@tasak:

trzeba się liczyć też z taką opcją, że dadzą ci max metr czy dwa światełka, a to nie zawsze starczy do najbliższego gniazda z prądem


idziesz sobie wtedy do spec-kable na polance czy gdzie tam masz blizej, kupujesz swiatlowod jednomodowy ile metrow potrzebujesz i zlaczke i masz juz router gdzie ci sie podoba, tym bardziej ze jednomodowy swiatlowod jest cienki i wejdzie pod kazda litwe, a pod plastikowe to mozna
@tasak: U mnie INEA zakładała światłowód ale to już jakieś 2 lata. Przewiertu z klatki do mieszkania nie robili, wykorzystaliśmy dziurę po koncentryku (też od nich), za to robili przewiert z korytarza do pokoju. Sam kabel ma z jakieś 10 metrów, monter miał przy sobie kilka o różnej długości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maslacki: pytanie jak odbierasz ten ineternet w domu czy masz zrobiona sieć komputerowa czy odbierasz po Wifi.. Bo jeśli bo Wifi to praktycznie nic się nie zmieni.. Ofertę czy dostawca.. Wifi to fale radiowe ktore podatne są na zakłócenia.. A im więcej Wifi z innych lokalizacji to też ma na to wplyw