Wpis z mikrobloga

@Jack47: git będzie, jak do korpo idziesz to może być tak że pierwszy miesiąc nie zrobisz ani linijki kodu bo będziesz miał same szkolenia XD no ale różnie to bywa, ja miałem tydzień szkolenia a potem już do pracy, no tylko wiadomo że się mudualem najpierw wdrożyć, zainstalować środowisko i potem na start wszystkie łatwe taski idą na ciebie aż już ogarniasz ocb. Też pewnie na start ci dadzą za zadanie
@Jack47: ja jestem na II roku studiów, mam 21 lat i nie czuję się traktowany gorzej, serio. No wiadomo że na start nie będziesz za bardzo ogarniał ale to nie jest tak, że będą cię traktować jak dziecko. Normalnym jest, że się musisz wdrożyć.
@Jack47: jak bedzięsz sensowne pytania zadawał to nie :D, i jeśli te pytania nie będa powtarzane co 15 minut. Ale dużo zależy od zespołu i od projektu. Czasem trafisz do takiego gdzie sami zbieraja #!$%@? i jest napięta atmosfera a czasem że wszyscy na czilu mimo że pali się. Są ludzi i ludzie ale raczej nie masz co się przejmować.
@Jack47: Ja trafiłem na mentora z kijem w dupie który niezbyt pomagał, myślałem że to ja jestem debilem ale wyoutsorcowali mnie do innej firmy z managementem z USA i tam kilka osób dość przyjaźnie nastawionych, a najbardziej sam przełożony xD

Też mi nic na początku nie działało i strasznie się tym stresowałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jack47: Jak to korpo to będzie dobrze, jak po dwóch tygodniach zrobisz pierwszego commita. W korpo wszystko trwa baaaardzo długo
@Jack47: chyba już większość została powiedziana, byłam niedawno takim stażystą i właśnie tak to wyglądało - jeśli trafisz do jakiegoś projektu, to przez pierwsze dni/tygodnie instalacja środowiska, czekanie za dostępami do kont, w międzyczasie jakieś tutoriale z używanych w projekcie technologii. Czeka Cię też pewnie onboarding z zakresu logiki biznesowej projektu. Będziesz pewnie mieć jakiegoś opiekuna z projektu, który Ci pokaże aktualny kod i poopowiada co jak działa, co jak uruchomić.
@Jack47 doświadczenie moje i kilku znajomych, którzy też zaczęli pracę w tym roku kazałoby nastawić się pozytywnie i bez stresu - tak jak ktoś pisał wyżej, instalacja IDE, cały setup lokalnego środowiska, wdrażanie w projekt i narzedzia, requesty o dostępy, zapoznanie z zespołem i cała masa pytań. To nawet nie pierwszy dzien, a raczej kilka dni/tydzień/więcej, zależy od zespołu, stopnia organizacji pracy, tego jak szybko będziesz łapał temat. Generalnie stresować się nie