Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (16)

Leżę sobie z synem w szpitalu (wysoka goraczka) na pediatrii. Przeraża mnie ilość dzieci przyjmowana po próbach samobojczych/próbach zwrócenia uwagi na problem. Zazwyczaj to one same wzywają pogotowie ale w ciągu tygodnia mieliśmy 4 różnych "współlokatorow". Dwoje z nich po próbach samobójczych. Jedna dziewczyna (7 klasa) jadła paracetamol jak landrynki codziennie nim rodzice się zorientowali. Było ryzyko stałego uszkodzenia wątroby. Drugi chłopak, początek liceum po próbie samobójczej którą sam zgłosił. Idealny przykład jak rodzic nie słucha swojego dziecka. Rodzina niby porządna, normalna, ale kompletnie nie potrafili słuchać dzieciaka. On mówił "przynieście mi taką i taką książkę do poczytania w szpitalu", matka nie dość że nie przyniosła książki o którą prosił tylko inną bo "pomyślała że ta będzie fajniejsza" to jeszcze mu jakieś pulpety z kopytkami przyniosła i dumna z siebie mówi "ale przyniosłam ci kopytka dlaczego się na mnie obrażasz i nie chcesz ze mną rozmawiać???!!!".
    Ale granice żenady pobiła kiedy usłyszała moją rozmowę z synem (5l.)

Syn: mamo wiesz że cię kocham? (Bombelek mówi mi to średnio 50 razy dziennie to już nasz zwyczaj taki)
    Ja: z całego serca?
    S: z całego serca!

4 sekundy później

Matka tego chłopaka: a ty X, kochasz mnie?
    Chlopak milczy
    Matka: .... Z całego serca? No zobacz jak chłopiec ładnie mówi.

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Poczułam takie ciary żenady że musiałam wyjść to rozchodzić na korytarzu.

W zasadzie większość nastolatków na oddziale to były albo zaburzebia odżywiania (dziewczynki) lub próby samobójcze. Wczoraj słyszałam wrzask dziewczyny "mamo czemu. Ty mnie kur... Urodziłaś?!" I ryk rozpaczy. Miałam ciary i przeraza mnie myśl że mogłabym usłyszeć coś takiego z ust mojego dziecka.

#szpital #rodzicielstwo #psychiatria #zdrowiepsychiczne
    pokaż całość

odpowiedzi (44)

Gość z inpostu najpierw strąbił, a teraz kłóci się z kobietą, która parkuje w miejscu niedozwolonym, żeby odjechała, bo on chce w tym miejscu niedozwolonym teraz zaparkować.
    #inpost #stopcham #kierowcy #samochodoza #parkowanie

odpowiedzi (89)