Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamec: Są tylko niszowe (mało popularne i/lub trudno dostępne) modele: Fxtec Pro 1, Fxtec Pro 1X, Unihertz Titan, Unihertz Titan Pocket, Blackberry Key, Key 2. Są też urządzenia pokroju Gemini PDA, Cosmo Communicator, GPD Win oraz akcesoria w postaci wysuwanych klawiatur Bluetooth do starszych flagowców pokroju iPhone 5S, 5, 4, Samsung Galaxy S3, S4 oraz akcesorium do Jolla Phone o nazwie TOHKBD (The Other Half Keyboard).

Sam czekam na tego typu
@adamec: @ksiak: wstrzymaj się jeszcze. Onward Mobility ma pozwolenie na produkcję telefonu z klawiaturką z logiem jeżynki, także niedługo pewnie wypuścić telefon, bo mieli to zrobić w drugiej połowie 2021 roku.
wstrzymaj się jeszcze. Onward Mobility ma pozwolenie na produkcję telefonu z klawiaturką z logiem jeżynki, także niedługo pewnie wypuścić telefon, bo mieli to zrobić w drugiej połowie 2021 roku.


@danoxide: cały problem z BB jest związany z Androidem i jego wsparciem oraz brakiem możliwości wycięcia usług Google. Nawet bootloadera nie odblokujesz by wgrać alternatywny soft jak przestaną go wspierać po czasie.
@danoxide: pozwól, że wytłumaczę. W przypadku innych telefonów producenci dają taką możliwość w bardziej utrudniony sposób jak Xiaomi czy bardziej liberalny jak np Sony. Tak czy inaczej to nie jest takie łatwe jak się wydaje. Dodatkowo BB oferuje zabezpieczenia i aktualizacje, wystarczy poczytać na crackberry jak wyglądają te obietnice. Aby system był bezpieczny musi być aktualizowany i muszą być łatane błędy. Jeżeli BB przestaje to robić to równie dobrze może udostępnić
@ksiak: Jasne, ja doskonale to rozumiem, dlatego się sam przesiadłem z BlackBerry na Androida, a później właśnie ze względu na brak aktualizacji przerzuciłem się na iPhone.
@danoxide: no i teraz robi się problem bo mamy duopol. Z jednej strony ograniczony strasznie iOS ale dość wygodny w obsłudze. Z drugiej strony Android który oferuje naprawdę sporo ale nie jest bezpieczny a wygoda obsługi pozostawia trochę do życzenia. Brakuje innych graczy bo taki wybór to nie wybór niestety.
Z jednej strony ograniczony strasznie iOS ale dość wygodny w obsłudze


@ksiak: nie wiem co ludzie mają z tym ograniczeniem. Bo nie można sobie spersonalizować pulpitu jak na Androidzie albo wgrać innego launchera? No jak dla mnie słaby argument. Ogólnie konfiguracja np. VPN jest dużo lepsza niż na Androidzie, czy konfiguracja innych usług sieciowych. Automatyzacja przez Shortcuts to już w ogóle bajka. Nie ma na Androida chyba nawet odpowiednika takiej aplikacji.
nie wiem co ludzie mają z tym ograniczeniem


@danoxide: bo nie działa pod linuksem? Wrzucasz muzykę tylko przez iTunes, backup również tylko iTunes. Ach no i wypadałoby w końcu zacząć wspierać potwierdzenie doręczenia sms a nie chować głowy w piasek. Brak złącza jack pominę tak jak i brak złącza usb-c.
@ksiak: ale działa pod unix-like systemem, który jest zgodny z POSIX. Nie wiem, jak ty, ale ja i absolutnie żaden z moich znajomych nie wrzuca muzyki na telefon po kablu, bo praktycznie wszystko jest dostępne przez Spotify czy inne podobne platformy. Co do wspierania RCS to zgoda, mogliby w końcu ogarnąć temat. Ten jack mnie aż tak nie boli, ale brak USB-C już tak.
ale działa pod unix-like systemem, który jest zgodny z POSIX.


@danoxide: ale co to ma do rzeczy?

Nie wiem, jak ty, ale ja i absolutnie żaden z moich znajomych nie wrzuca muzyki na telefon po kablu, bo praktycznie wszystko jest dostępne przez Spotify czy inne podobne platformy.


@danoxide: no to super, ale są ludzie którzy nie korzystają ze Spotify bo mają własną muzykę za którą kiedyś zapłacili i chcą jej