Gorące dyskusje ostatnie 12h

Rozmawiałem wczoraj z kolegą który jest kierownikiem w średnim januszexie (ok 20 osób) Zaczął narzekać że nie ma kim robić, że pracownicy przez 3 lata obskakują 10 firm w cv, że każdy kogo przyjmie to porobi max pół roku i ucieka. Powiedziałem słuchaj znasz mnie wiesz jak robię daj mi 5k netto i masz rzetelnego pracownika który zmieni zawód na twój(odlewnictwo). Zaczęły się wywody że nie znam tego czy tamtego, że jakbym to wszystko umiał to może wtedy, z czego i tak połowa pensji pod stołem xD Wielkie zdziwienie że ludzie wolą na ochronie siedzieć niż zasuwać za stówkę więcej xD
    Aktualnie od już kilku lat mają tyle zleceń że ludzi brakuje na całą drugą zmianę przez co firma traci setki tysięcy złotych. Zamiast podnieść pracownikom, zapłacić więcej niż inne lokalne januszexy to właściciel woli psioczyć że nie znajduje wyszkolonych pracowników za minimalną, nie wkładając w firmę ani złotówki od 15 lat.

Taki obraz "uciskanego" polskiego przedsiębiorcy

#antykapitalizm
    pokaż całość

odpowiedzi (98)

• odpowiedzi (64)

Pamietam, jak w podstawówce na balu przebierańców wszystkie dziewczynki były jakimiś ładnymi księżniczkami, a mnie matka przebrała za Włóczykija z Muminków XD #gownowpis

odpowiedzi (94)