Wpis z mikrobloga

Nie no nie dam już rady oglądać tych filmików od stop cham.

- Ktoś włącza się z parkingu równoległego do ruchu i nie widzi Cię w martwym polu? Przyspiesz! Teraz zamiast zero rozwalonych samochodów są dwa.
- Ktoś zaczyna wjeżdżać na pas którym jedziesz 20 metrów przed Tobą? Nie hamuj! Bo po co, skoro można trąbić i rozwalić samochody w imie zasad.
- Zaczynasz wjeżdżać na rondo, a ktoś robi dokładnie to samo na następnym wjeździe? Przyspiesz! W końcu po co zdjąć nogę z gazu, żebyście wszyscy mogli płynnie i bez zatrzymywania przejechać? Aha, poamiętaj o klaksonie i wyzywaniu od ku*ew!
- Jedziesz miastem na "pięćdziesiątce"? Przyspiesz przynajmniej do 80km/h! Wtedy na pewno nic CIę nie zaskoczy w ruchu miejskim!

I pamiętaj - klakson, klakson i jeszcze raz: klakson.

Mam wrażenie, że wiele z tych filmików po prostu jest prowokowana przez nagrywających. Ktoś ze spokojnym usposobieniem po prostu w tych sytuacjach "odpuszcza" dla bezpieczeń”stwa swojego i innych.

#stopcham
  • 126
@Zgubilem_Login: bez kitu, wysłałem też im już dwa filmiki, gdzie nagrywany popełnia chore wykroczenie (na przykład BMW wyprzedza kolumnę aut (w tym mnie) na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych), ale żadne nie wpadło. Może dlatego, że widać na nagraniu, że jadę przepisowe 70 na tym odcinku i nie przyspieszam, żeby nie utrudnić manewru wyprzedzania?)
@murdoc ja często wymuszam, znaczy na tyle dynamicznie się włączam do ruchu, że może to kierowców straszyć pewnie niektórzy hamują. Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy ktoś mi nie przyspieszy i nie wjedzie specjalnie xD