Wpis z mikrobloga

Hej mirki

Chciałbym tutaj poznać waszą opinię na temat #applemusic vs #spotify na #iphone oraz na #macos - który wam lepiej odpowiada i co bardziej polecacie.

Sam teraz przez 2 miesiące korzystałem z Apple Music i generalnie jestem zadowolony:
- Bardzo dobra integracja z eko systemem z której jestem zadowolony
- Działa dobrze nawet na Windowsie (w aplikacji iTunes, bo web aplikacja to pomyłka)

Ale z wad jakie mi przeszkadzały to:
- Brak obsługi Chromecast, tylko AirPlay (a aplikacja na androida ma obsługę chromecast ¯\_(ツ)_/¯)
- W przeciągu 3 miesięcy miałem sytuacje, że nie było 3 utworów w serwisie
- Trochę chyba słabe rekomendacje czy też nastawienie Apple Music na Polskę - Słuchając playlisty typu top 100 utworów w Polsce wgl. Apple to bardzo mało było jakby utworów które są popularne w Polsce i jakichkolwiek Polskich. Takie mam przynajmniej odczucie mam, że playlisty typu popularne w Polsce itp. to jest kalka playlist popularne w świecie z mała domieszką popularnych rzeczy z Polski (głównie chyba utworów z radia)

Jednak może wy dostrzegacie jakieś plusy i minusy Spotify w ekosystemie Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°) które z chęciom poznam.

  • 18
@supermichalpol: Mi po przesiadce brakowało trochę sterowania jak Spotify connect ale już mi przeszło. Spotify ma więcej remixów itp, na Apple music tego nie wrzucają zazwyczaj, parę utworów musiałem pobrać. Spatial audio jest super ale w całej mojej playliście mam chyba dwa utwory dolby atmos więc XD wbudowany tekst piosenki to super sprawa w porównaniu do spotify
@supermichalpol: ja już jakoś od 2 lat używam tylko AM po przesiadce ze Spotify i jakoś się przyzwyczaiłem.
z niedostępnością utworów czasem się spotykam, ale da radę do przeżyć.

To co mnie przekonało to banalne dodawanie swoich utworów do biblioteki w chmurze. Wrzucam piosenki na listę, wysyłam na chmurę i już słucham swoich kawałków na telefonie czy tablecie.
Teraz to może to zmienili, ale w Spotify kiedys to nie było takie
@HaPPe: Spotify używam głównie w samochodzie więc się temu nie przyglądałem, ale w niektórych utworach wyświetlało tekst. A teraz patrzę w telefon i kilku kolejnych utworach nie widzę tego nigdzie, więc może znowu coś zmienili w aplikacji, albo jest takich utworów mało.
@HaPPe: No mi też właśnie brakuje tego SpotifyConnect które daje możliwość puszczania muzyki na komputerze z telefonu lub na chromecast. Teksty to fajny dodatek, sam jak korzystałem z około 3 miesiące temu z Spotify to tam bardziej przy utworach były urywki tekstów + historia artysty z genius.

To co mnie przekonało to banalne dodawanie swoich utworów do biblioteki w chmurze. Wrzucam piosenki na listę, wysyłam na chmurę i już słucham swoich
@suqmadiq2ama: aaaa pomyliłem się ¯\_(ツ)_/¯ no widziałem tą apkę kiedyś, teraz tam na szybko ją pobrałem to przypomniałem sobie, że to takie puszczanie YT w tle za darmo - no mi niestety nie pasuje bo to samo było na YT Music - jak nie było utworu w ich bazie to YouTube podpowiadał teledyski, a one czasem są dłuższe i mają jakieś wstawki nic znaczące lub takie tylko dla teledysku a nie
@supermichalpol: ich apka na mac os jest zbugowana. Nie da się przewinąć piosenki do tyłu, bo będzie nagle cisza i gówno zrobisz. Czasem w ogóle piosenki nie słychać i trzeba przełączać. Wgl ta apka jakoś mniej przyjazna niż spotify - np. trzeba szukać po menu żeby dodać piosenke do ulubionych

Mniejsza biblioteka niż w Spotify, ale jakość lossless robi robotę (chyba przez te loss less są te w/w problemy).

Dla tej