Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  trzymaj, otrzymujesz ode mnie tę oto magiczną kaczuchę, która uchroni cię w tym tygodniu przed jednym nieszczęściem

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  Ratownikom już chyba do reszty odbiło.Tak pazernej i roszczeniowej grupy zawodowej do tej pory nie widziałem.To już górnicy mają mniejsze żądania.
  Sejm przegłosował ustawową stawkę minimalną na kontrakcie w wysokości 40 zł.Zatem już niedługo każdy,ale to absolutnie każdy ratownik na kontrakcie dostanie minimum 40 Zeta brutto/h oraz....
  Każdy,ale to absolutnie każdy jeżdżący w karetce dostanie dodatek wyjazdowy 30% czyli 12 Zeta ekstra.Obowiązkowo.
  To już mamy 52 zł.
  Oraz..
  Jakieś 99% procent dostanie dodatek 6 zł ekstra za pracę w 2 osobowym zespole ratownictwa.Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem 3 ratowników w karetce.
  Czyli-żeby nie manipulować i nie okłamywać wykopków lada moment KAŻDY ratownik na kontrakcie będzie miał 58 zł brutto/h.
  Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.I nie tylko ratowników-piekarzy czy kierowców też,więc skończcie to pierdolamento,że 200 to strasznie dużo.

  Wyszło mi po podatkach,zusach i innych opłatach ok 7300 netto za 200 godzin.Jak to jest mało to kompletnie wam odbiło.Za to można żyć na godnym poziomie w Warszawie.Na Podkarpaciu jak ratownik zarobi 7300 to będzie chyba najbogatszym człowiekiem w powiecie.
  Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.
  Biedni ludzie nie mają takich rzeczy.A ratownicy twierdzą,że są biedni.
  #ratownikmedyczny
  pokaż całość

  odpowiedzi (65)

 • odpowiedzi (24)