Wpis z mikrobloga

1779 + 1 = 1780

Tytuł: Druga wojna światowa
Autor: Antony Beevor
Gatunek: historyczna
Tłumacz: Grzegorz Siwek
Wydawnictwo: ZNAK
Ocena: ★★★★★★★★★★

Fabuła książki osadzona jest w świecie podzielonym na różne narody na jednej planecie. Dochodzi do wielkiego konfliktu militarnego obejmujacego ogromną część tych narodów, z których niektóre zawiązują sojusze, zrywają je, współpracują ze sobą lub też nie.

Książka jest dość zagmatwana i skomplikowana z mnóstwem wątków pobocznych, ale za to bardzo wciągająca i zaskakująca, chociaż mało realistyczna, bo za dużo w niej przypadku i nielogicznych zachowań.

Dużo ciekawych bohaterów pobocznych, bo ci głowni, to zbyt przerysowani i by się bardziej nadawali do walki z Jamesem Bondem lub Avengersami.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie, to myślę, że ciężko by było o lepszą książkę, która pozwoli zdobyć lub poszerzyć wiedzę o całym przebiegu drugiej wojny światowej. 10/10 bez żadnych wątpliwości.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #historia #2wojnaswiatowa #beevor
s.....w - 1779 + 1 = 1780

Tytuł: Druga wojna światowa
Autor: Antony Beevor
Gatunek: ...

źródło: comment_1632246941AFxltE4BOnEyGtzOv9NOxa.jpg

Pobierz
  • 13
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 1056

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-01-11 - Użytkownik ScypioAfricanus ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Wojna w eterze. Wywiad
@smierdakow:
Ta pozycja jest do bólu rzeczowa i merytoryczną, jednocześnie dokumentalna. Nie da się jej przeczytać z zapamiętaniem w tydzień, no chyba że na urlopie, gdy nie myślisz o czymkolwiek innym. Jest przez to strasznie trudna ale jak ktoś chce czystej wiedzy, to lepszej nie ma.
@pol-scot:
@smierdakow Antony Beevor to pisarz wybitny w swojej dziedzinie. Przeczytałem większość jego książek z całego serca polecam D-Day oraz Berlin 1945. Powszechnie od tego autora poleca się Stslingrad, książka jest bardzo dobra, ale nie moja ulubiona