Wpis z mikrobloga

gość nie chce zwrócić mi przelewu za przedmiot, którego nie wysłał od 3 tygodni. chodzi o śmiesznie niską kwotę, aż ciężko uwierzyć, że ktokolwiek narażałby się na możliwe problemy z powodu 50 zł tym bardziej, że ma legitne inne ogłoszenia w tym ofertę wynajmu mieszkania, dobre opinie od kupujących na OLX i generalnie bardzo łatwo gościa namierzyć. najpierw zwodził, że już wysyła, później urwał się kontakt. odpada jakiś wypadek losowy, bo widzę, że loguje się na OLX jak tylko cokolwiek do niego napiszę.

na policję nie pójdę bo mnie wyśmieją, że zawracam im głowę taką kwotą, ale mnie nie chodzi już o te pieniądze, tylko o nauczkę dla niego. nie chcę na ten moment robić dymów zahaczając o to mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, choć też przyszło mi to do głowy jako opcja jeśli nic innego nie podziała. pomyślałam o zgłoszeniu tego do banku (było nawet takie znalezisko kilka dni temu na głównej), żeby zablokowali mu konto do momentu zwrotu tego przelewu. nie wiem tylko czy tego typu oszustwo łapie się na tę możliwość czy musiałabym kłamać, że pomyliłam numery konta. mam w ogóle jakieś inne opcje? takie, które niekoniecznie kończą się odzyskaniem tych pięciu dych, a jedynie daniem mu nauczki też przyjmę :)

#olx #bankowosc #oszukujo
  • 17
@noexit21: to fakt i oporów nie miałabym jeśli chodziłoby o większą kwotę, ale skoro mówicie, że to nieistotne jaka kwota to daję gościowi ostatnią szansę i zgłaszam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beaver: współczuję bo oszustwo to oszustwo niezależnie od kwoty, ale kiedy wy się nauczycie żeby nigdy na olx nic nie przelewać z góry , co najwyżej te kilkanaście zł na pobranie jak wyjdzie taka potrzeba. Ja mam zasadę że z góry tylko na allegro albo osobiście